בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השנה בצמאה: ה-TED החסידי הראשון

לראשונה בפסטיבל צמאה יתקיימו הרצאות חסידות בסגנון TED במהלך המופעים. ההתוועדות המרכזית עם הרב גינזבורג ביום א' הקרוב

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד כסלו תשע"ט - 10:59 22/11/2018
גודל: א א א
צמאה צילום: עזרא לנדאו
צמאה צילום: עזרא לנדאו

זוהי השנה התשיעית בה מתקיימים אירועי י"ט כסלו, ראש השנה לחסידות, בבנייני האומה.

בשבוע הקרוב, החל ממוצ"ש יתקיים הפנינג חסידות ענק שיכלול עשרה מופעים שיתפרסו על פני ארבעה ימים במקום. בצמאה אומרים כי החידוש הגדול של השנה יהיה הרצאות קצרות בסגנון TED בנושאי חסידות. בין הדוברים בהרצאות יהיו, הרב ברל לזר, רבה הראשי של רוסיה, הרב יהושע שפירא, הרב שבתי סלביטיצקי, הרב משה שילת, הרב אריה הנדלר, הרבנית ימימה מזרחי, סיון רהב-מאיר ועוד.

כמידי שנה תהיה במקום גם ההתוועדות המרכזית השנתית של הרב יצחק גינזבורג שליט"א. השנה תתקיים התוועדות נפרדת לגברים ונשים כך שביום א' בשעה 20:15 תתקיים ההתוועדות לגברים באולם תצוגות שבבניני האומה. על פי הפרסום ההתועדות השנה מתקיימת בנושא "החסידות וארץ ישראל". ביום ד' בעה ארבע תתקים ההתוועדות לנשים גם היא בבנייני האומה.

י"ט כסלו הלא הוא 'ראש השנה לחסידות', ביום זה על פי מסורת חסידי חב"ד שוחרר רבי שניאור זלמן מלאדי, "בעל התניא", ממאסרו בכלא הרוסי, ובכך שוחררה תורת החסידות מכלאה. התאריך, שהיה מוכר בעבר לחסידים בלבד, הפך זה מכבר ל'חג לאומי'.

יריד החסידות המסורתי יתקיים בימים מוצ"ש וישלח עד יום רביעי, ט"ז-כ' כסלו, (ימים א'-ב' לגברים, ימים ג'-ד' לנשים)  והמארגנים מצפים לשבור את שיאי השנים הקודמות עם למעלה משישים אלף משתתפים מכל הארץ, 20,000 מתוכם הן בדרך כלל נשים. ביניהם דתיים, חילונים, חרדים, חסידים ומסורתיים. המקום יהפוך בימים אלו ל'פסטיבל חסידות צבעוני' המציע תכנית לכל אורך היום, לשלל קהלים וגילאים, הכוללת חוויית לימוד, מוזיקה, אמנות ותרבות.

האירוע המרכזי 'צמאה' יחל השנה בשעה 18:30 ויכלול שלוש הרצאות קצרות בסגנון TED , בנושאי חסידות. ביריד הספרים יימכרו אלף כותרים! 40 מתוכם חדשים לחלוטין שרואים אור לראשונה ביריד. כל הספרים עוסקים בחסידות ויימכרו כמידי שנה במחירים חסרי תקדים.

במקום יתקיימו תערוכות אמנות ייחודיות. ביניהן התערוכה של הציירת אורית מרטין, 'זורמים באור': פרויקט וידאו ארט ייחודי של ציורים מונפשים שיוקרנו בו זמנית על ארבעה קירות ויקבלו חיים ותנועה בליווי אפקטים ומוזיקה. וכן תערוכת ציורים אינטראקטיבית בשם "אור חדש על ציון תאיר" של יצירותיו של הצייר ברוך נחשון. שתי התערוכות מהוות חוויה וירטואלית, שמכניסה את הצופה למציאות רוחנית שמיימית.

בשיאו של היריד יתקיים המופע האנרגטי שלא תפסיקו לרקוד בו- 'צמאה' בהשתתפות האמנים אביתר בנאי, שולי רנד, אברהם פריד, ארז לב ארי, נועם בנאי, ביני לנדאו, עקיבא תורג'מן ונאור כרמי.

גם השנה יהנו הנשים מיומיים שלמים, עשירים וגדושים בתוכן ייחודי שכולל התוועדויות עם הרבנית אורה-רבקה וינגורט, הרבנית רבקה לפידות וליווי מוזיקלי של להקת אחותי. תלמידות מדרשה, סטודנטיות, תלמידות אולפנות ומקיפים דתיים, ישתתפו באירועים ייחודיים, עשירים בתוכן ובפירוטכניקה.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד