בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

זעם בכנסת על עופר כסיף: התבטא נגד הרב קוק

תלונה הוגשה לוועדת האתיקה של הכנסת ותגובות נזעמות רבות כלפי חבר הכנסת עופר כסיף מבל"ד שתקף את תורת הרב קוק

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אייר תשע"ט - 11:44 15/05/2019
גודל: א א א
עופר כסיף (אסתי דיוזבוב TPS)
עופר כסיף (אסתי דיוזבוב TPS)

 

עו"ד איתמר בן גביר, מעוצמה יהודית, הגיש לוועדת האתיקה של הכנסת תלונה נגד ח"כ עופר כסיף, שביזה בנאומו הראשון בכנסת את הרב אברהם יצחק הכהן קוק.

בנאומו אמר כסיף בין היתר כי "משנתו (של הרב) נגועה היתה מיסודה בתורת גזע מבישה". 

בתלונתו כתב עו"ד בן גביר "מעבר לבורות שכסיף מגלה, ומעבר לעובדה שאדם כמוהו לא ראוי לתואר ד"ר וכדאי לו לקרוא ספר של הרב קוק לפני שהוא פוצה את פיו, הרי שעצם העובדה שכסיף מרשה לעצמו לבזות את אחד מגדולי הרבנים החשובים שהיו לנו במהלך הדורות ושהרבה בזכותו אנחנו כאן, היא בבחינת התנהגות שאינה הולמת חבר כנסת".

"להבדיל אלף אלפי הבדלות כסיף לא היה מעז לתקוף מעל דוכן הכנסת איש דת מוסלמי או נוצרי והפגיעה במורנו ורבנו,  הרב קוק, היא צעד שאסור לשתוק עליו ועל וועדת האתיקה להתערב ולהעניש את כסיף".

חברת הכנסת של איחוד מפלגות הימין עידית סילמן הגיבה אף היא לאמירותיו של כסיף: "חבר הכנסת כסיף, אתה חדש בכנסת ממש כמוני. אוכל לומר לך בכנות שאני רואה לנגד עיני את השליחות למען אלו ששלחו אותי, לרווחתם ולשגשוגם יחד עם כלל אזרחי ישראל.

אם לשפוט מהדברים שאמרת היום ובהם קשרת את תורת הרב קוק לתורת הגזע, ניתן להבין דבר ברור: לא באת לפעול למען שולחיך. לא לשפר את איכות חייהם, לא לעשיה למען חינוך, בריאות או תרבות, לא לשיפור מעמדם בחברה הישראלית ולא למען שום עניין שייטיב עמם בעתיד. מטרתך היא זריעת מדון והפיכתך והפיכת שולחיך למצורעים בעיני הציבור הישראלי, בכך הנך מועל בשליחותך".

חבר הכנסת מוטי יוגב אמר כי הוא יחרים את כסיף עד שזה יסולק מהכנסת "אילולא נאורות בית המשפט העליון, עופר כסיף כלל לא היה נבחר לכנסת. ביזוי גדולי ישראל מוטל לפתחם של שופטי בית המשפט העליון. הרב קוק מגדולי חכמי ישראל בדורות האחרונים, אוהב עם ואדם.

לא נעבור על כך בשתיקה. סור מרע, כפי שעשה ח"כ הרב פרץ, בכוונתי להחרים את עופר כסיף עד שיסולק ממשכן הכנסת. עשה טוב, נדרוש להעביר את חוק הנצחת הרב קוק, אותו הגשתי בכנסת הקודמת".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד