בע"ה ג' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברי הכנסת סיירו עם תנועת רגבים בחאן אל אחמר

בעקבות דחיית פינוי חאן אל אחמר סיירו היום ח"כים מהליכוד עם אנשי המטה הלאומי בליכוד באיזור המאחז. "נתניהו תעמוד במילה שלך, בצע את הפינוי בהקדם", אמרה חוטבלי

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג חשון תשע"ט - 20:14 22/10/2018
גודל: א א א
(רגבים)
(רגבים)

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי וח"כ יהודה גליק מהליכוד, סיירו אחר הצהרים עם המטה הלאומי בליכוד בחאן אל אחמר, בהדרכת תנועת רגבים שהובילה את המאבק המשפטי בבג"ץ מזה כעשור. יחד איתם סייר במקום גם  יגאל דילמוני ממועצת יש"ע.

רפול אנגל, מנהל הפעילות של תנועת רגבים, העביר סקירה היסטורית וגיאוגרפית על ההשתלטות שמבצעת הרשות הפלסטינית באיזור מרחב אדומים. "הרשות הפלסטינית, בעזרת מימון נדיב של האיחוד האירופי, פועלת באופן מערכתי להשתלט על אזורים אסטרטגיים ביהודה ושומרון", המחיש אנגל בעזרת תצלומי אוויר.

"חאן אל אחמר הוא תיק הדגל בתכנית. קיבוע המאחזים הבדואים במרחב, ישלים רצף שליטה של הרשות הפלסטינית במשולש הדרכים המחבר בין רמאללה, בית לחם, יריחו ומזרח ירושלים".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ציינה כי "ראש הממשלה ‎נתניהו אמר אתמול שבכוונתו לבצע את פינוי חאן אל אחמר. אנחנו תומכים בהחלטה שלו ומבקשים ממנו: תעמוד במילה שלך, בצע את הפינוי בהקדם. עם הקהילה הבינלאומית אנחנו נסתדר כי יש כאן אירוע מובהק של הפרת שלטון החוק". 

חבר הכנסת יהודה גליק אמר כי: "הפינוי של המקום הזה על פי החלטת בג"ץ, לא יכול להיות סמנטי. יש כפר בו מתגוררים כבר בני שבט הג'האלין שמדינת ישראל הכשירה בעלות של מיליונים". 

היום פרסמנו בקול היהודי את הסרטון שהוציאה תנועת רגבים במחאה על מדיניות נתניהו כלפי המאחז הלא חוקי.

הסרטון מתבסס על דברי נתניהו במהלך ביקורו במעלה אדומים לפני כשנה בו הבטיח לתושבים כי יבנה במעלה אדומים אלפי יחידות דיור. 

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן

בדבריו אמר נתניהו כי "אני מכריז בזאת על תנופת פיתוח מועצמת במעלה אדומים. אנחנו נבנה כאן אלפי יחידות דיור. אנחנו נוסיף את אזורי התעשייה וההרחבה הדרושה כדי לאפשר לפיתוח מואץ של המקום הזה. המקום הזה יהיה חלק ממדינת ישראל", אמר אז נתניהו.

עוד אמר כי "אני תומך בחוק של 'ירושלים רבתי' שיאפשר לירושלים וסביבותיה להתפתח. זאת בשורה גדולה וחשובה".

בסרטון נראה תחילה נתניהו כשהוא אומר כי יבנה אלפי יחידות דיור במעלה אדומים ומייד לאחר מכן נראה רחפן הטס במעלה הדרך ממעלה אדומים לירושלים ומראה את מאות הבתים והפחונים של הבדואים הגרים באיזור ובינהם הכפר חאן אל אחמר. תוך כדי הצילומים נשמעים ברקע שוב ושוב דבריו של נתניהו בנוגה לבניית אלפי יחידות הדיור.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד