בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חה"כ הנכנסת מאי גולן: "המהות שלי היא ארץ ישראל השלימה"

בראיון לקול היהודי אומרת חברת הכנסת הנבחרת: "בראש ובראשונה אטפל במסתננים ובבג"צ למען תושבי השכונות. ההתיישבות ובני הנוער בפרפרייה בראש מעייני"

  • דוד אור שחר
  • ה' ניסן תשע"ט - 16:19 10/04/2019
גודל: א א א
גבעה בשומרון. ארכיון  (צילום: יהודה פרל)
גבעה בשומרון. ארכיון (צילום: יהודה פרל)

למרות היום המרגש ורצוף ההתרחשויות תפסנו לשיחה קצרה את חברת הכנסת הנכנסת, מאי גולן, מספר 32 ברשימת הליכוד לכנסת.

גולן פעילה בולטת בשנים האחרונות במאבקם של תושבי  דרום תל אביב נגד תופעת המסתננים נכנסה לכנסת על מנת להשמיע את קולם של התושבים שזכויותיהם נרמסו  בחסות בג"ץ אשר אפשר למסתננים להישאר.

כעת גולן מבטיחה כי היא תהיה קולם של תושבי שכונות הפיריפריה בבית הנבחרים ותייצג נאמנה את כל אלו שקולם לא נשמע, בין מהשכונות השונות ובין מיישובי יהודה ושומרון.

"ההרגשה היא מרגשת מאוד, וטובה מאוד, אני הייתי מאוד בטוחה שהליכוד תנהיג את הממשלה ותרכיב את הקואליציה", היא פותחת.

זה הישג מדהים, זה הישג עצום. אני רצתי למקום השלושים ושתיים רצתי במכוון למשבצת של הצעירים. אנשים לא האמינו שנגיע ל-32 והנה הגענו ואפילו ל-35. עכשיו זה הזמן להתחיל לעבוד אני מקווה שבאמת נוכל לעשות למען עם ישראל וארץ ישראל", אומרת מאי בהתרגשות.

   | למען השכונות שכבשו המסתננים

"אני פעילה חברתית בכל רמ"ח אבריי. המאבק שלי הוא בראש ובראשונה למען תושבי דרום תל אביב, והשכונות שנכבשו על יד המסתננים.

חשוב לי מאוד שתהיה פה מדיניות הגירה ברורה. כדי להעביר את העניין הזה חייבת להיות הפרדת רשויות וחייבים להעביר את פסקת ההתגברות. פשוט אין מן הנמנע. ולכן אני מתכוונת להתחיל להיכנס לזה בכל כוחי, ואני שמחה שהשותפות הקואליציוניות הטבעיות של מפלגת הליכוד גם חותרות לאותו מקום".

גולן מקווה שלא תקום מפלגה שתבלום את המאבק לריסון בג"ץ. "אני מאוד מאוד מקווה שלא תהיה עוד איזו מפלגה בעלת אינטרסים מאוד צרים שלא תתן לנו באמת להחזיר את הריבונות לידי הנבחר שנבחר בצורה דמוקרטית".

למרות שזהו חוד החנית שלה היא מבקשת להבהיר כי היא בכנסת על מנת לייצג את כלל הציבורים בעם ישראל: "חשוב לי אבל להבהיר שיש עוד המון יוזמות חברתיות במדינת ישראל וחשוב לי נורא לדאוג להם".

"הנושא הראשון הוא שיקום שכונות. בתור מי שגדלה בשכונה קשת יום בתחנה המרכזית הישנה חשוב לי מאוד שלא רק נשקם את האזור הזה אלא את כל הפירפריות.

אני רוצה לייצג את הצעירים. את המשבצת עליה נבחרתי נאמנה בכל רחבי מדינת ישראל.

אני רוצה שנוער לא ירגיש היום שהוא פרפריאלי והוא לא שווה ערך לנוער במרכז. מאוד חשוב לי לחבר אותם וגם לשקם כל מקום שצריך את הכח כדי להתקדם קדימה, וכדי שדור העתיד יאמין שהוא יכול, כמו שאני עשיתי" אומרת גולן.   | התיישבות וארץ ישראל השלימה

נקודה נוספת וחשובה אותה היא מדגישה היא גישתה לחיזוק ההתיישבות וארץ ישראל השלימה: "דבר נוסף הוא ארץ ישראל השלמה אני מאוד רוצה לקדם נושאים חברתיים בכל מה שקשור לבטחון של תושבים שמרגישים בשכונות בכל רחבי מדינת ישראל שהבטחון שלהם הופר, ואני מדברת גם על ההתיישבות.

כמו שאני אומרת, דין דרום תל אביב כדין חברון, מאוד חשוב לי לחזק את ההתיישבות באשר היא. המהות שלי היא ארץ ישראל השלימה".

"יש לא מעט אנשים שמתעסקים בבטחון יש לא מעט בכלכלה, ולי חשובים בעיקר הנושאים החברתיים. אני רוצה להיות הקול של אלה שקולם לא נשמע. אני רוצה להיות נציגת השקופים בכנסת".

   | עסקת המאה

על עסקת המאה הצפויה לבא בקרוב אמרה גולן כי כעת היא אינה חוששת ממנה, זאת בניגוד לראשי ההתיישבות, ומקווה כי לא תזיק לעם ישראל. יש לציין כי בראיון שמסר היום חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לכאן חדשות אמר כי מפלגת איחוד הימין לא תשב בממשלה שתדבר על תכנית טראמפ.

"לגבי עסקת המאה אנחנו לא יודעים בדיוק מה היא העסקה הזו. אנחנו לא יודעים מה יש בה ומה אין בה. אני סמוכה ובטוחה ומאוד מאוד מקווה מתוך הערכה לנשיא ארה"ב שהוא החבר הטוב ביותר שהיה לעם ישראל, שיש בה רק דברים שייטיבו עם עם ישראל.

קשה ליל להאמין שגם טראמפ וגם נתניהו יעשו משהו שיזיק לעם ישראל. ראש הממשלה אמר בקולו שהוא לא יתן יד למסירת שטחי מולדת. ואני מאמינה בכך. נחכה לשעה שתגיע התכנית ובע"ה נצלח אותה".   | מודה לקב"ה ולעם ישראל

לקב"ה ולכל שליחיו שהביאו אותה להישג הגדול היא מודה:

"אני רוצה להודות להרבה אנשים וקודם כל לבורא עולם. לפני כולם. אני מרגישה שהייתה לי פה השגחה פרטית אמיתית. מהיום שהתחלתי את המאבק של תושבי דרום תל אביב עד היום שהתחלתי את ההתמודדות לפריימריז בליכוד ועד היום להישג הענק של מפלגת הליכוד. בורא עולם באמת בעזרי.

"דבר שני לאמא שלי שאתמול בכתה כל הלילה מהתרגשות. אני בת לאם חד הורית, היא בכתה על בתה יחידה שהצליחה כנגד כל הסיכויים.

 לכל הפעילים המדהימים שהיו אתי לאורך כל הזמן ולכל המתנדבים שבאמת מלווים אותי בשנים האחרונות וכמובן לכל אזרחי מדינת ישראל שהאמינו. גם ובליכוד וגם בזה שאני צריכה להיכנס למרות המיקום שחשבו שבוא לא ריאלי. עם ישראל הוא יקר מפז".

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד