בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חודש המו"מ בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי

במפלגת האיחוד הלאומי הודיעו הבוקר כי יחדשו את המגעים עם הבית היהודי לבחינת אפשרויות האיחוד. סכנה לשיריוני נתניהו בעקבות עתירות לבית הדין

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אדר תשע"ט - 12:21 11/02/2019
גודל: א א א

בהודעה שהוציאו במפלגת האיחוד הלאומי הבוקר (ב') הודיעו על חידוש המו"מ עם הבית היהודי "בפגישה פתוחה ללא תנאים מוקדמים".

"לפני זמן קצר פנו אנשי הרב רפי פרץ וביקשו לראשונה לקיים ישיבה ללא תנאים מוקדמים. לאור זאת יחודשו המגעים בין המפלגות על בסיס שותפות שוויונית והנהגה משותפת", נכתב בהודעת האיחוד הלאומי.

"צוות המו״מ של האיחוד הלאומי ימשיך להיפגש באחריות עם כל הגורמים הרלוונטיים לאחדות מלאה בציונות הדתית ובימין כולו".

מהבית היהודי נמסר כי "במסגרת המאמצים לקדם את המשא ומתן בין מפלגת הבית היהודי למפלגת האיחוד הלאומי, צוות המשא ומתן של הבית היהודי פנה היום למקביליו באיחוד הלאומי על מנת להיפגש, על בסיס הדברים שהוצגו בפגישה הראשונה בין צוותי המו"מ, לצורך סיום ההליך. 

כפי שהיה לאורך כל השנים האחרונות, ומתוך ראייה ממלכתית וציבורית, צוות המו״מ של הבית היהודי יעשה הכל על מנת להגיע להסכם מהיר עם האיחוד הלאומי שיבטיח נציגות משמעותית של הציונות הדתית בכנסת ובממשלה הבאה".

כזכור בסוף השבוע שעבר עלו המגעים בין המפלגות על שרטון ונראה היה כי המשא ומתן הגיע למבוי סתום.

   | התנגדות לשריוני נתניהו

בתוך כך מפורסם היום כי גוברים הקולות והעתירות שהוגשו לביה"ד של הליכוד כנגד ההצבעה לאפשר לנתניהו שלושה שיריונים ברשימת הליכוד. על פי הדיווחים לפחות אחד מהמקום מהמשוריינים היה מיועד לרב רפי פרץ באם יחליט להחבור לליכוד.

ביום הפריימריז במפלגה הצביעו המתפקדים בפתק נוסף בעד או נגד בקשתו של ראש הממשלה נתניהו לאפשר לו לשריין מועמדים ברשימה במקומות 21, 28, ו-36.

את העתירות הגישו חברי כנסת מכהנים ובהם יו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן, מיקי זוהר, יואב קיש ושרן השכל. וכן מיכל שיר שזכתה במקום השמור למועמד מחוז תל אביב ונציג יו"ש ברשימה, שבח שטרן.

בעקבות אישור השריונים הידרדרו קיש למקום ה-24, ביטן ל-25, מיקי זוהר ל-29 ומיכל שיר ל-31. ביטול השריונים ישפר מאוד את סיכוייהם להיבחר גם לכנסת הבאה.

במקביל, היום נערך הפריימריז של מפלגת העבודה לצורך בחירת רשימת המפלגה לכנסת הבאה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד