בע"ה ד' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חיסכון לכל ילד – כבר בחרתם?

במוצאי חג השבועות תסתיים האפשרות לבחור היכן יושקעו כספי החיסכון של ילדכם

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' סיון תשע"ז - 16:44 29/05/2017
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

ימים אחרונים לבחירת תכנית חיסכון לכל ילד. לפני מספר חודשים חל שינוי באופן חלוקת קצבאות הילדים, כאשר במקום להעביר את כל כספי הקצבה להורי הילדים - החליטה המדינה לפתוח תוכניות חיסכון עבור כל אחד מהילדים. תוכניות אלו ייפתחו לשימוש הילדים רק בגילאי 18/21 והלאה, וישמשו לצורכיהם אז.

התכנית קובעת כי הביטוח הלאומי יפריש 50 ₪ לכל ילד עד גיל 18 לחיסכון. להורים ניתנה הבחירה להחליט היכן יושקע הכסף, וכן הורים המעוניינים בכך יוכלו להפריש 50 ש"ח נוספים לכל ילד מתוך קצבת הילדים.

במוצאי חג השבועות נגמר הזמן בו כל הורה יכול לקבל את ההחלטות על מקום החיסכון עבור עצמו. מרגע זה והלאה תבחר המדינה באקראי איפה ינוהל החיסכון שלכם, ומסתבר שעשרות אחוזים מההורים במדינה טרם בחרו איפה לנהל את הכספים הללו.

בארגון חותם – יהדות על סדר היום, הסבירו לאחרונה כי בחלק מהקרנות קיימים מסלולים ייעודיים כשרים, ובחלקן גם מסלולים אחרים אשר מבדיקה עולה כי הם מותאמים על פי ההלכה. בארגון קראו לציבור לברר עם אנשי המקצוע איזה מסלול מתאים עבורם לחיסכון, אך לתת את המשקל המתאים לבחירת מסלול המותאם על פי ההלכה.

"בחברת ברק הס ייעוץ והשקעות" המתמחה בתחומים אלו בציבור הדתי הסבירו כי מומלץ להכפיל את הסכום המופקד כל חודש לחיסכון. "בסך-הכל מדובר בחיסכון טוב, ואת דמי הניהול על החיסכון הזה משלם ביטוח לאומי", אומרים בחברה. יחד עם זאת הם מסבירים כי בניגוד לקצבת הילדים שעוברת ישירות להורים במקרה הזה הכסף מופקד על שם הילד, וגם כשהוא יגדל הכסף יישאר רק שלו ולא של ההורים.

בחברה ממליצים שלא לחסוך בבנקים שם הריביות אינן משמעותיות מספיק, אלא בקופת גמל המשקיעות את הכספים שיופקדו בהן בשוק ההון.

"הניסיון מלמד אותנו שבחיסכון לתקופה ארוכה שוק המניות משיג את התשואה הגבוהה ביותר, ולמרכיב הזה יש משמעות אדירה בסכום החיסכון שיצטבר. לכן, אנחנו בחרנו להפקיד את הכסף בקופת גמל, במסלול השקעה עם סיכון מוגבר (מה שאומר שרוב הכסף מושקע במניות)", אומרים בחברה.

חשוב לשים לב: כשמשקיעים במניות יהיו זמנים שבהם שווי החיסכון ירד (כשתהיה מפולת בשוק המניות). "בזמנים אלו הדבר החשוב ביותר הוא - לא לעשות כלום! להמתין בסבלנות שנה, שנתיים ואפילו שלוש עד ששוק המניות יתאושש, ורק אז - אם אכן יש צורך - להוציא את הכסף מהחיסכון. כאמור, הסטטיסטיקה אומרת ששוק המניות הוא המקום הרווחי ביותר לאורך זמן, והיא לוקחת בחשבון גם את הנפילות הללו", הם מסבירים.

אז מה תכלס?

נכנסים לאתר הביטוח הלאומי בקישור הבא: לחצו כאן לכניסה 

מכניסים נתונים פשוטים: מס' תעודת זהות (בדרך כלל של האמא), מס' כרטיס אשראי או את מספר חשבון הבנק אליו נכנסת היום קצבת הילדים בתור אמצעי זיהוי, ועוברים מיידית לתהליך הבחירה שלכם. כאמור תתבקשו לבחור האם להגדיל את ההפקדה מ50- ל100 (מה שיקטין את הקצבה החודשית הנוכחית שלכם, אך יגדיל משמעותית את החיסכון לילדים), ולאחר מכן תתבקשו לבחור האם להפקיד בבנק או בקופת גמל, ולבחור באיזו קופת גמל ברצונכם לחסוך.

"אחרי שתבחרו קופת גמל, תתבקשו לבחור באיזה בית השקעות להשקיע. יש שם כמה בתי השקעות טובים, ודמי הניהול בכולם משולמים על ידי המדינה, כך שזה אפילו לא משנה", מסבירים בחברה. "אנחנו בחרנו את אינטרגמל משום שהם משקיעים את הכסף באופן פאסיבי, ומסלול ההשקעות בסיכון מוגבר אצלם הוא גם מסלול כשר הלכתית".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד