בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חכמי דת מוסלמים בסעודיה נגד האחים המוסלמים

חכמי דת מוסלמים בסעודיה קובעים: "האחים המוסלמים הם ארגון טרור". אוסטריה החרימה נכסים וכספים של "האחים". גם בישראל נמצאים תומכים רבים באחים המוסלמים

  • ברוך ידיד / tps
  • כ"ט חשון תשפ"א - 09:41 16/11/2020
גודל: א א א

מועצת חכמי הדת המוסלמים בסעודיה תוקפת בימים האחרונים את תנועת "האחים המוסלמים" וקובעת כי מדובר בקבוצת טרור, "שאיננה מייצגת את תפיסת האסלאם".

אנשי הדת הסעודים קבעו בכרוז שהפיצו, כי "האחים המוסלמים הינם קבוצה שסטתה מדרך האסלאם", מעוררת מחלוקות בעולם הערבי והמוסלמי ונוהגת בשיטות של אלימות וטרור.

"האחים המוסלמים אינם פועלים למען הדת והסונה", קובעים חכמי הדת, "אלא למען השלטון ומתוך רחמה יצאו טרוריסטים", נאמר בהודעה שמזהירה מפני כל קשר לאנשי התנועה הקיצונית.

בתגובה על הדברים הקשים פרסמו "האחים המוסלמים" הודעה שפוסלת את הכרוז הסעודי ומדגישה כי "מדובר בתנועה רפורמיסטית שפועלת לתיקון ולא לטרור".

יש לציין, כי בשנים האחרונות החריפה סעודיה מאוד את יחסה ל"אחים המוסלמים" ובעיקר לארגון הטרור חמא"ס ואף עצרה בשנה שעברה עשרות אנשי חמא"ס ברחבי הממלכה, בהם הנציג הבכיר ביותר של חמא"ס בשנים האחרונות, באשמת מימון טרור. 14 מהעצורים צפויים להישפט בסעודיה בקרוב.

   | גם באוסטריה נלחמים ב'אחים המוסלמים'

ובינתיים, בצעד נוסף שפוגע ב"אחים המוסלמים" החליטה ממשלת אוסטריה להחרים 20 מיליון יורו בנכסים ובכסף מזומן, מארגונים המשתייכים ל"אחים המוסלמים". צעד זה של האוסטרים מגיע לאחר חקירה ממושכת, שהוכיחה זיקה בין "האחים המוסלמים" לפעולות טרור. החקירה נמשכה למעלה משנה וכללה מעקב ותיעוד של פגישות בקרב קבוצות "האחים המוסלמים".

באחרונה פשטה אוסטריה על 60 בתי עסק ועצרה 30 פעילים של ה"אחים" באשמת מימון טרור. יצוין, כי בפיגוע שאירע באוסטריה בתחילת לפני מספר חודשים, נרצחו ארבעה אזרחים בידי פעיל אסלאמי קיצוני ממוצע מקדוני.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לפני חודשים אחדים עצרו כוחות הביטחון של סודאן את בכיר החמא"ס ואיש מחלקת המודיעין ב"מנהלת הבנייה", אהאב מחמד רמדאן עבד אל רפור. נודע, כי חמא"ס פעלה בשנתיים האחרונות להקמת רשתות טרור ביבשת אפריקה ופעילותה נחשפה עם מעצרו של עבד אל רפור.

פעיל החמא"ס הופעל ע"י בכירי הארגון מתורכיה ומביירות במסווה של פעילות למען סטודנטים, אותם הפעיל, על פי המקורות, לאיתור יעדים ישראליים באפריקה. בעבר פעל עבור "אל קאעידה". סודאן עצרה באחרונה גם איש דת, מטיף עזתי המתגורר שם כשנתיים, משום שהביע תמיכה בחזרת שלטון "האחים המוסלמים" בראשות הגנרל עומר בשיר.

באחרונה פורסם, כי ממשלת המעבר של סודאן שוקלת לסגור את משרדי חמא"ס וחזבאללה בשטחה, כדי לצאת מרשימת המדינות תומכות הטרור של ארה"ב. כך דווחו כלי תקשורת שונים, בהסתמך על מקור סודאני וציינו כי חמא"ס וחזבאללה החזיקו מספר משרדים "מדיניים" בסודאן.

בשנת 1982 היתה סוריה למדינה הראשונה שהכריזה על "האחים" כארגון טרור ובקיץ 2013 בעקבות ההפיכה במצרים שהעלתה את מחמד מורסי, איש "האחים המוסלמים", לשלטון, הדיח שר הביטחון המצרי דאז, עבד אל פתאח א סיסי את ממשלת "האחים", הכניס את בכיריהם לכלא והוציא אחרים להורג.

בשנת 2013 הכריזה מצרים על "האחים המוסלמים" כארגון טרור, ולאחר מכן הצטרפו אליה סעודיה, איחוד האמירויות ובחריין.

מנגד, נהנים "האחים", ובהם חמא"ס, בשנים האחרונות מתמיכה מדינית וכלכלית מתורכיה ומקטאר.  בקטאר חיים כבר כמה עשורים בכירים בתנועה, ובראשם השייח יוסוף אל קרדאווי, הנחשב כיום למנהיג הרוחני של "האחים המוסלמים".

במיילים של מזכירת המדינה האמריקאית לשעבר, הילרי קלינטון, נחשפו באחרונה בארה"ב, עלו קשרים חמים ביותר בין ארה"ב ל"אחים", גם על חשבון המדינות המתונות. כמו כן האשימו עיתונאים בארה"ב את חברת הקונגרס המוסלמית, אלהאן עומר מהמפלגה הדמוקרטית כמי שתומכת בתנועה.

בישראל מתגוררים ערבים רבים התומכים ומזוהים עם 'האחים המוסלמים', כמו כן, ארגון הטרור חמאס נמנה על 'האחים המוסלמים'.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד