בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חקלאי אמר 'לא' לפרוטקשיין - 144 גלגלי ההשקיה הוצתו

חקלאי מאיזור הדרום סירב לשלם דמי חסות לעבריינים מהאיזור - מספר ימים לאחר מכן הוצתו לו 144 גלילי צנרת בשווי מאות אלפי שקלים - צפו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' תמוז תשע"ט - 21:21 08/07/2019
גודל: א א א

הנזק בשדה. צילום: מתן צורי 

חקלאי מאזור הדרום גילה בסוף השבוע האחרון כי "אלמונים" הציתו 144 גלגלי טפטוף להשקיה בשדה הנמצא בבעלותו, ככל הנראה ההצתה בוצעה לאחר שסירב לשלם דמי חסות לעבריינים מאיזור הנגב. כך פרסם כתב ynet מתן צורי.

הפשיעה החקלאית אותה מבצעים לרוב ערבים ובדואים בכל רחבי הארץ פוגעת אנושות בחקלאים רבים. אם לא די בקשיים הרבים המוערמים על כתפי החקלאים באה מכת הפשיעה ומאיימת להטביע במצולות את עולם החקלאות בישראל.

"באותה חלקה שבה הציתו את גלגלי הטפטוף, השחיתו לפני חודשיים שני מחשבי השקיה בשווי של 100 אלף שקלים", סיפר החלקאי ל-ynet. "כל הזמן אחנו סובלים מהשחתת ציוד. אחרי זה המשחיתים פונים אלינו ודורשים כסף כפרוטקשן".

הוא הוסיף כי "זו מלחמה על קיומה של החקלאות בישראל". הנזק שנגרם לבעל השדה בעקבות הצתת גלגלי הטפטוף נאמד בכ-650 אלף שקלים. 

יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' אמר: "יש לשנות את תפיסת הביטחון ולהחזיר את האחריות המשימתית על המרחב הכפרי למשמר הגבול, שאנשיו מכירים היטב את השטח. ביום רביעי תתקיים פגישה עם מפקד מג"ב וראשי המועצות האזוריות כדי לבדוק את כל האפשרויות הקיימות להילחם בתופעות האלה".

חג'ג' הוסיף כי "אני רואה במעשים האלה טרור לכל דבר. אני מקווה שהפיילוט בנושא השיטור המועצתי ייכנס לתוקף. תוספת תקנים למועצה האזורית תאפשר תחושת ביטחון ותמנע פריצות. ההיכרות המעמיקה של מג"ב עם מאפייני המרחב הכפרי, מאפשרת להם לתת מענה מיטבי".

החקלאים מספרים על כך שהם סובלים גם ממחירי רווח נמוכים. החקלאי שנפל קורבן לוונדליזם סיפר כי "יום אחרי ששרפו לי את הציוד החקלאי, גיליתי שבאחת מרשתות השיווק מכרו תפוזים ב-8.90 שקלים בזמן שהחקלאי קיבל 90 אגורות, כרובית שמכרנו בשקל וחצי נמכרה ברשת ב-11 שקלים. זה מצב מאוד מתסכל, חייב להתחולל שינוי. אנחנו יוצאים מופסדים מכל הכיוונים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד