בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
השבעת הכנסת:

ח"כ סולימאן נשבעה אמונים למאבק בכיבוש

הח"כית הערבייה נעדרה מטקס ההשבעה והכריזה כי היא נשבעת אמונים: "למען מאבק בכיבוש ושלום שיושג בהקמת המדינה הפלסטינית שבירתה ירושלים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו ניסן תשע"ט - 11:51 01/05/2019
גודל: א א א
(שירה הרשקופ/TPS)
(שירה הרשקופ/TPS)

 

חברת הכנסת הערבייה עאידה תומא סולימאן נעדרה אמש מהשבעת חברי הכנסת החדשים, לדבריה עקב אירוע משפחתי.

בזמן שנשבעו 120 הח"כים אמונים למדינת ישראל בחרה סולימאן להישבע למען "המיעוט הפלסטיני" ולמען "המאבק נגד הכיבוש, והקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים".

אמש הושבעו אמונים חברי הכנסת בכנסת ה-21 של מדינת ישראל. ההשבעה נערכה בטקס רב רושם שנערך בכנסת. מדובר ביום מרגש עבור כלל הנבחרים אליו הם מגיעים יחד עם בני משפחותיהם, כאשר בשיאו של הטקס מוכרז המשפט: "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי בכנסת", לאחריו עונים חברי הכנסת "אני מתחייב". כך למעשה מביעים הח"כים את מחוייבותם למדינה.

אלא שכאמור חברי כנסת ערבים מעיזים במוצהר ללגלג על הצהרת האמונים ואף להישבע אמונים להקמתה של מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים. 

חברת הכנסת סולימן שלדבריה לא נכחה בטקס עקב נסיבות משפחתיות צייצה בטוויטר: "‏לא נכחתי בהשבעה בשל מחויבות לאירוע משפחתי בחו"ל שנקבע מזמן".

ובהמשך היא כותבת: "ובהזדמנות זו: אני נשבעת אמונים להילחם למען שוויון אזרחי ולאומי למיעוט הערבי הפלסטיני; להיאבק נגד הכיבוש ולמען שלום שיושג רק כשתקום מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים המזרחית; להוות קול לכל המדוכאים והמוחלשים".

עוד עולה כי גם חבר הכנסת יוסף ג'בארין נעדר מהטקס. בנוסף בעת שירת התקווה יצאו מהאולם כל חברי הכנסת מהמפלגות הערביות.

 

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד