בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טירוף: בדואים שדדו טרקטורון מחיילים תוך ירי לעברם

ההפקרות בנגב אינה יודעת גבול: ביום שישי האחרון שדדו בדואים תוך שימוש בנשק וירי לרגליים, טרקטורון חדש מחייל וחיילת שטיילו סמוך לקריית גת

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' שבט תשע"ט - 21:05 08/01/2019
גודל: א א א
בדואי על טרקטורון בנגב  (רגבים)
בדואי על טרקטורון בנגב (רגבים)

 

ביום שישי האחרון  שדדו בדואים טרקטורון בשמורת פורה מזוג מטיילים, חיילי צה"ל, על ידי בדואים תוך שהללו מאיימים על החיילים באקדח וירי באוויר, השודדים עדיין לא נתפסו. את הדברים פרסם כתב ישראל היום ניקי גוטמן.  

שוטרים הוזעקו בשעות הצהריים של יום שישי לשמורה הסמוכה לקריית גת, בעקבות דיווח על המקרה. הטרקטורון נגנב מזוג החייליםתוך איומי אקדח וירי באוויר, והחשודים  נמלטו דרומה. המשטרה החלה בסריקות תוך סיוע של מסוקים ומחסומים בדרך, אך הם טרם נתפסו. 

"למה אני צריך לפחד לטייל עם החברה במדינה שלי? צריך לטפל בתופעה הזאת, כל אחד מסתובב שם עם נשק כאילו שזה צעצוע", סיפר ש' שנשדד בשיחה שפורסמה ב'ישראל היום'. 

ש' וחברתו, שניהם חיילים, יצאו לטייל עם הטרקטורון החדש שקנה ש', ולא האמינו שהטיול יסתיים באירוע טראומתי בו הם נשדדו באלימות.

"קניתי טרקטורון חדש לפני שלושה ימים, אני וחברה שלי יצאנו לטייל בתל נגילה בשמורת פורה. במהלך הטיול עצרנו את הטרקטורון ועבר לידינו אוטו חשוד שבתוכו שני בדואים. הם התחילו לשאול אותנו כל מיני שאלות על הכלי ושאלו אם אני רוצה למכור אותו ואז נסענו משם. המשכנו לטייל והם כנראה עקבו אחרינו, הם באו מהצד השני של ההר לא ראינו אותם, אבל כנראה מדובר ברכב שעצר אותנו מוקדם יותר" מספר ש'.

כשלא ציפו לכך השודד תקף אותם וגנב מהם את הטרקטורון והטלפונים: "ישבנו על ההר וצילמנו תמונות, ופתאום רץ אלינו רעול פנים עם נשק, לא הבנו מה קורה, הוא ירה באוויר ואמר 'תביא לנו את הטרקטורון', ניסיתי לדבר אתו להגיד לו שאין לנו איך לחזור, ורק עכשיו קניתי את הטרקטורון.

הוא ירה לכיוון הרגליים שלי ולקח את הטרקטורון והטלפונים. היו לי שני טלפונים, הבאתי לו את הטלפון בלי הסים כדי שאוכל להתקשר ולהזעיק עזרה, ואז כשהוא נסע בדיוק עבר בעל חווה מהאזור ועזר לנו".

האירוע הקשה שאותה חוו ש' וחברתו היה יכול להסתיים באסון: "זאת חוויה מאוד מפחידה, אנחנו מודעים לכך שיש פשיעה בפזורות, אבל לא דמיינתי שאני אחווה דבר כזה. זאת טראומה גדולה מאוד ואנחנו לא מעכלים את זה. באירוע עצמו היינו מאופסים על עצמנו, אבל אחרי שלקחו לנו את הדברים ושדדו אותנו הרגשנו פחד. 

"אם זה היה מישהו אחר זה היה יכול להסתיים אחרת. הרגשתי שזה או שאני נותן את הטרקטורון או שאני מת. צריך להחריף את הענישה ולתפוס את הפושעים. היום זה אני, אבל מחר זה יכול להיות מישהו אחר. למה אני צריך לפחד לטייל עם החברה במדינה שלי? צריך לטפל בתופעה הזאת, כל אחד מסתובב שם עם נשק כאילו שזה צעצוע", הוא מסכם. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד