בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יוסי דגן ימשיך בתפקידו כראש מועצת שומרון

בסיומו של הליך בוררות בין יוסי דגן לגרשון מסיקה, פסק הרב שמואל אליהו כי דגן ימשיך בתפקידו ומסיקה "ימשיך להשפיע בדרכים אחרות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אב תשע"ח - 21:38 17/07/2018
גודל: א א א
דגן (יהודה פרל)
דגן (יהודה פרל)

 

לאחר הליך בוררות שקיים בשבועות האחרונים הרב שמואל אליהו בין שני המועמדים לראשות מועצת שומרון יוסי דגן וגרשון מסיקה קבע הערב הרב כי יוסי דגן ימשיך את תפקידו כראש מועצה מכהן.

''על מנת שלא להרבות מחלוקת בישראל, ומכיוון שיוסי נמצא כעת באמצע תנופת עשיה גדולה – ולפי ההלכה הכתובה והמסורה בידינו 'מעלין בקדש ולא מורידין' (רמב"ם הלכות כלי המקדש ד, כא), לא יהא זה ראוי להורידו מגדולתו, לעצור את עשייתו הברוכה ואת מערכת היחסים המיוחדת שיש לו עם ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת, קשרים בארץ ובעולם שמביאים הרבה ברכה לעם ישראל.

מכיוון שעבור כל אחד מן הצדדים – ולא פחות מכך עבור תושבי השומרון כולו - מדובר בנושא בעל חשיבות רבה ומשמעות גדולה, ובעצה אחת עם גרשון מסיקה נועצתי בעניין זה גם עם מרן הרב דוד אבוחצירא שליט"א. בפגישתי אתו התברר לי כי זכיתי לכוון לדעתו שעליו להמשיך עם הפנים קדימה להשפעה על מעגלים שונים ורחבים יותר.

אשר על כן, במסגרת הדין ובכפוף לכל הוראותיו, כדי להימנע ממחלוקת, ימשיך יוסי דגן בפעילותו הברוכה ובמרוץ לראשות המועצה בשומרון וגרשון מסיקה יפרוש מהמרוץ. יהי ה' עמו בכל דרכיו, ויצליח בכל אשר יפנה'', כך כתב הרב אליהו.

בהמשך מכתב הפסק נאמר בנוגע למסיקה, ''חשוב לי להדגיש כי כל מי שנפגשתי איתו וכל מי שדיברתי איתו עליו - דיבר בשבחו, בין אם בסופו של דבר המליץ עליו לראשות המועצה ובין אם לא. מעולם לא שמעתי כל כך הרבה שבחים על אדם אחד מאנשים שונים, בין במידות, בין בכישרון עשיה, בין בחסד, בין ביוזמה וכד'. אין ספק כי גרשון מסיקה עוד נכון לגדולות..."

בהמשך מבטיח הרב אליהו כי ימשיך ללוות את השניים בדרכים שנכונו להם בשנה הקרובה.

 ''אמשיך ללוות אתכם במהלך השנה הקרובה למען הבטחת המשך קיומה של הרוח הטובה, השלום והאחווה שתשרור ביניכם כאמור במכתב זה, וכתמיד, אשמח לעמוד לימינכם ולימין כל החפץ לקיים את דבר ה' בהמשך פעולותיכם הברוכות, למען ה' ותורתו, למען השומרון ולמען תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל'', סיכם הרב שמואל אליהו.

בתגובה לפסק ההלכה אמר גרשון מסיקה כי, ''אני מכבד ומעריך מאד את הרב שמואל אליהו ועל כן החלטתי לקבל את עמדתו ולהמנע לעת עתה מהגשת מועמדות לראשות המועצה. אמשיך לפעול למען חיזוק ההתיישבות בארץ ישראל ובשומרון בפרט. אני רואה ערך גדול בשליחות למען הציבור ואקבל באהבה ובשמחה כל משימה שתוטל עלי כפי שעשיתי זאת במשך כל חיי''.

ממטה יוסי דגן נמסר, ''בטוחים שגרשון מסיקה ימשיך ויתרום מכישוריו הרבים לעם ישראל''.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד