בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דגן על השמאל הקיצוני: "נגמרה האידיאולוגיה, נשארה השנאה"

לאחר ההסתה של השמאל הקיצוני בכנסת, ממשיך עיתון הארץ "חייבים להציב חמושים, מי מתגייס?" ראש מועצת שומרון "אנשי שמאל קיצוני מבקשים נשק על מנת 'לעשות את העבודה עבור הפלסטינים'.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א כסלו תשפ"ב - 11:42 25/11/2021
גודל: א א א

לאחר שהגיש תלונה למשטרה כנגד פעיל השמאל הקיצוני חיים שדמי, מבהיר ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן כי ימשיך לעקוב באופן רציף אחרי התקדמות הטיפול בתלונה. כזכור, השבוע נערך בכנסת דיון של השמאל הקיצוני בשיתוף פעילים אנרכיסטים בנושא 'אלימות המתיישבים'. יו"ר מר"ץ, ניצן הורוביץ כינה את הנוער מיהודה ושומרון 'נוער הזוועות'. אל הסתת שר בממשלה הצטרף חיים שדמי, פעיל שמאל קיצוני, שאמר שהשמאל צריך לעשות את העבודה עבור הפלסטינים "תנו לנו רשות להפעיל נשק, אנחנו נעשה את העבודה עבור הפלסטינים" וזכה למחיאות כפיים מעשרות פעילי שמאל קיצוני. 

לדברי דגן "בעוד שלאמירות של אנשי ימין ישנה התייחסות מחמירה מצד כלל המערכות, אצל השמאל יש שתיקה מצד שלל הנוגעים בדבר. אנו עדים לגל של שנאה כנגד התיישבות היהודית ביהודה ושומרון וכנגד אזרחי ישראל שגרים באיזורים אלו".

עוד מוסיף דגן כי "שמעתי מרבי ומורי רחבעם זאבי גנדי הי"ד שהיה בוגר מחנות העולים וקצין ומפקד בפלמ"ח, היה מסביר על השנאה של השמאל להתיישבות ובכלל לימין. גנדי הטעים שהאידאולוגיות של השמאל התחלפו, פעם בשיתוף ואז כשזה התפרק זה שלום ואחווה, ומאז גם זה השתנה לאידאוגיות שונות. כיום גם זה נעלם ומה שנשאר, היה אומר גנדי, זו השנאה", שיתף דגן.

"אנחנו עדים לכך גם היום ובצורה מוגברת יותר" מדגיש ראש מועצת שומרון, לדבריו "אנחנו רואים שוב ושוב התבטאויות של אנשי שמאל הקיצוני, התבטאויות איומות ומזעזעות. אנו מזהים דפוס של אנשי שמאל קיצוני המביעים שמחים ברשתות החברתיות, ולעיתים בכלי התקשורת, מפיגועים כנגד מתיישבים או חיילים ובכך מעודדים בעצם את מחבלים להמשיך ולעשות פיגועים".

עיתון הארץ פרסם הבוקר (ה') בחשבון הטוויטר שלו קישור למאמר דעה של גדעון לוי תחת הכותרת "מול המתנחלים-רבשצים משמאל" וכתב ציוץ המתכתב עם הסתתו החמורה של שדמי "מול בריוני המתנחלים חייבים להציב ישראלים חמושים, מי מתגייס?" 

"אנחנו רואים אנשי שמאל קיצוני שמבקשים נשק על מנת "לעשות את העבודה עבור הפלסטינים", וכן גם אנשי שמאל קיצוני שמששתפים בזריקות אבנים כנגד חיילי צה"ל. מולם אנחנו צריכים לנקוט במדיניות של אפס סובלנות. לא לשתוק, אלא לפעול ולדרוש ממערכות שלטון החוק להרחיק אותם מיהודה ושומרון כפי שעושים לפעלי ימין וכן לפעול מולם במלוא הרצינות.

דגן הוסיף לסיום כי "אם נשתוק, אנחנו לא נוכל להגיד שאין לנו אחריות לפגיעה גופנית חלילה, או פגיעה בנפש. עם ישראל הוא עם בריא וחזק ורובו ככולו הם אנשים טובים, אוהבי עמם וארצם, אנו נאחד כוחות ונצופף שורות אל מול בריוני השמאל הקיצוני ואל מול אנשי השנאה החולנית שבהם. נחצה השבוע קו אדום נוסף ואנחנו נעקוב שהאכיפה תפעל בדיוק כפי שהיא פועלת נגד אנשי הימין, או לעצור את השוני בטיפול בין השניים", אמר לסיום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד