בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ילדי הגולן מודים לה' על הגשם

לאחר חמש שנות בצורת התכנסו אתמול מאות תושבי הגולן להודות על גשמי הברכה. מאגר המים הריק התמלא על גדותיו

  • יח"צ
  • ט"ז שבט תשע"ט - 20:47 22/01/2019
גודל: א א א
מאגר המים מלא במים  (צילום: תמר גלבוע)
מאגר המים מלא במים (צילום: תמר גלבוע)

לפני כשלושה חודשים, בז' בחשוון, התכנסו מאות מילדי הגולן לעצרת תפילה ובקשת גשמים בעקבות הבצורת ארוכת השנים שייבשה את הנחלים, הכנרת ואת שאר מאגרי המים בצפון.

אתמול, לאחר הגשמים העזים שפקדו את הארץ, הזרימות היפות בנחלים והצורה המופלאה בה התמלאו מחדש מאגרי המים התכנסו שוב תושבי הגולן והילדים לתפילת הודיה על שזכו לגשמי ברכה. 

לאירוע תפילת ההודיה שהפיקה מדרשת הגולן הגיעו מאות של מבוגרים, בני נוער ותלמידים מכל האזור.

את אירוע ההודיה ההמוני הפיקו מדריכות השירות הלאומי של המדרשה שדאגו לתכנים רבים ומגוונים. בזמן שהקהל הבוגר השתתף בשיחה של רב הישוב חיספין הרב אהרון אייזנטל, נהנו התלמידים והילדים מהצגה על סיפורו של נקדימון בן גוריון שהתפלל לגשמים בזמן בצורת בשביל עולי רגלים וזכה שנעשה לו נס. לאחר השיחה וההצגה התכנסו כלל האורחים לתפילת הודיה על שפת מאגר בני ישראל הסמוך למדרשת הגולן.

מאגר 'בני ישראל', מאגר המים המלאכותי הגדול ביותר בגולן, מכיל בימים כתיקונם כשבעה מיליון קוב מים. בראשית החורף, לאחר שנות הבצורת הארוכות, המאגר הכיל פחות מ-150 אלף קוב מים כאשר קו המים נסוג מאות מטרים לאחור ממיקומו הרגיל. היום, לאחר הגשמים העזים שפקדו את הצפון המאגר מלא עד אפס מקום על אף השאיבות הרבות.

רכז ההדרכה של מדרשת הגולן רותם שמאי מספר כי "בתחילת החורף נותרו במאגר שרידי מים מעטים וכעת אנו עומדים בפני מאגר מים מלא עד אפס מקום. אם בבקשת הגשמים ראינו את הבצורת הגדולה, את המאגר היבש וחשנו את חסרונם של המים, אז היום, מול מאגר מלא עולה בנו ההודיה באופן טבעי בתפילה לקב"ה. אנחנו מודים על הגשמים הרבים, על ההצלה הגדולה לחקלאות באזור ובארץ ועל החיים הטמונים בגשמי ברכה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד