בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חממת ענק של בדואים: 18 מיליון ש"ח של סמים - תיעוד

חממת ענק של סמים השייכת לבדואים התגלתה סמוך לזיקים כשהיא מאובטחת במצלמות. בנוסף נעצרה חוליית ערבים ובדואים גנבי בקר וצאן - וידאו ותמונות

  • דוד אור שחר
  • ז' אב תשע"ח - 07:07 19/07/2018
גודל: א א א

 

לפני מספר ימים איתרו בלשי מג"ב הפועלים במרחב הדרום, חממת ענק של כ-550 צמחי סם מסוג קנאביס בשלבי גידול מתקדמים מאוד, ככל הנראה ימים ספורים לפני קציר. 

במג"ב אומרים כי עם איתור החממה בשטח הסמוך לקיבוץ זיקים הבחינו השוטרים במשהו שטרם נחשפו אליו בפעילותם למיגור החממות עד כה. מערכת סגורה של מצלמות שהופעלה על ידי מצבר שאותר בשטח, אשר העבירו לעבריינים תיעוד מהשטח, שאמור היה להתריע להם על הימצאות זרים באיזור. 

מאז האיתור נערכו במקום השוטרים במארבים עד להגעתם לשטח בלילה שבין שני לשלישי של שני חשודים לחממה, שעל פי החשד עסקו בטיפול בצמחים. 

במקום נאספו ממצאים ואותרו גם מיכלי דישון וציוד השקייה יקרי ערך שעל פי הודעת המשטרה ככל הנראה נגנבו מחקלאי הדרום. 

החשודים שנעצרו, שניהם בדואים תושבי תל שבע בשנות ה- 30 לחייהם הועברו להמשך חקירה במג"ב. 

אמש (ג') הוארך מעצרם בבית משפט השלום באשקלון עד יום ב'. 

בתוך כך, לפני מספר ימים נעצרו שלושה חשודים באירועי פשיעה חקלאית בהם נגנבו צאן ובקר מחקלאים בדואים ויהודים בדרום. 

במהלך החקירה שהתנהלה בחודשים האחרונים עלה החשד כי שני החשודים, אחד מהם ערבי תושב העיירה דאהרייה בדרום הר חברון שנהג ככל הנראה להסתנן לשטחי ישראל שלא כחוק והשני בדואי תושב הפזורה הבדואית ליד באר שבע קשרו קשר לביצוע מספר רב של גניבות בקר וצאן בחודשים האחרונים בדרום. 

המשטרה פרסמה כי נתון נוסף שעלה מהחקירה הוא כי חשוד נוסף, תושב איזור רמת חובב, ערבי מעזה שהסתנן לפני כ- 10 שנים מהרצועה לישראל ומאז הוא חי בארץ ללא כל אישור, היה קונה את הבקר והצאן הגנובים. 

מעצרם של השלושה התבצע כאמור בשבוע שעבר לאחר מרדף רגלי אחרי 2 מהחשודים ולאחר שהערבי החשוד בקנייה אף התחזה לאדם אחר בהצגת תעודות שלא שלו. 

ביום שני האחרון אף  הוגש בבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד השלושה בגין גניבה וקנייה של 4 עגלים מקיבוץ ארז שבדרום. 

מכתב האישום עולה כי שניים מהנאשמים קשרו קשר להתפרצות לרפת בקיבוץ ארז וגניבת עגלים.

בפעילות שוטרי מג"ב יומיים לאחר הגניבה אותרו העגלים בביתו של הנאשם השלישי, המתגורר בפזורה הבדואית בדרום. 

במג"ב אומרים כי "עם איתור העגלים הגנובים, לאור העובדה שאמצעי הזיהוי שלהם הושחתו החליטו השוטרים לתת לטבע לעשות את שלו שכן ידוע שפרה תניק רק עגל שיצא מרחמה תוך זיהוי ביולוגי מדויק על פי ריח ומאפיינים נוספים ואכן עם הורדת העגלים ברפת התקיים האיחוד בין העגלים לאימותיהם כאשר כל עגל רץ לאימו וכל אם הניקה את שלה כשסימני ההתרגשות נראו גם על הפרות האמהות וגם על העגלים", אמרו.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד