בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כיצד תיערך השנה ברכת הכהנים המסורתית בפסח?

כמעט יובל שנים חלפו מאז החלה המסורת לברכת כהנים המונית ברחבת שריד בית המקדש בפסח וסוכות. השנה, המעמד המרגש יועבר בשידור חי

  • יח"צ
  • י"ב ניסן תש"פ - 08:43 06/04/2020
גודל: א א א
ברכת הכהנים בהר הבית בשנים עברו. ארכיון
ברכת הכהנים בהר הבית בשנים עברו. ארכיון

ברחבת הכותל המערבי של הר הבית ממקיימים מדי שנה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות מעמד מרגש של ברכת כהנים המונית, בהשתתפות מאות רבות של כהנים ורבבות יהודים מהארץ ומהתפוצות שבאים למעמד רב הוד זה.

מעמד ברכת הכהנים הזה נוסד על ידי הרב מנדל גפנר זצ"ל לפני קרוב ליובל שנים בשנת ה'תשל"א. ומאז מדי שנה בשנה מתקיים מעמד קדוש זה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות.

בשנה זו לא ניתן לקיים את המעמד המיוחד הזה בגלל נגיף הקורונה וההגבלות שנקבעו בעקבותיו. אך כפי שנקבע בהחלטת הממשלה, ברחבת הכותל המערבי של הר הבית, כמו ברחבת מערת המכפלה בחברון, לא חודלת התפילה ומדי יום מתקיימות שם תפילות במנין, תוך הקפדה על כללי המרחק שקבע משרד הבריאות. התפילות מדי יום חול וכן ברכת הכהנים המסורתית של פסח ישודרו בשידור ישיר.

ביום ראשון, ג' דחוה"מ פסח, י"ח ניסן תש"פ (12/04/20), תתקיים תפילת שחרית מיוחדת של כמנין כהנים אשר יברכו באהבה את כל עם ישראל בכוונה ובסילודין כי בתקופה זו כולם חשובים כעם בשדות.

תפילת שחרית:                               8:30      תפילת עמידה 8:50

ברכת כהנים – שחרית:                  9:00

תפילת מוסף:                                  9:35      תפילת עמידה 9:30

ברכת כהנים – מוסף:                     9:40

רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, קרא לציבור להתחבר מביתם לתפילה זו, בה יתקבצו רבבות אלפי ישראל לתפילת רבים שהיא מעל למקום ומעל לזמן. עשרה שליחי ציבור ברחבת הכותל המערבי ועמם העם היהודי כולו.

"מקובלנו ששערי דמעה לא ננעלו ושערי הכותל המערבי על אחת כמה וכמה", אמר הרב רבינוביץ'. "תפילת המוני ישראל וברכת הכהנים לשמירה ממזיקים תעלה לרצון וה' הטוב יאמר לשטן הרף. ונזכה כולנו לשוב ולהתפלל תפילת הודיה בשמחה ברוב עם בכותל המערבי".

-------

התפילה תשודר באמצעות טלפון ייעודי שמספרו 02.3011133 וכן באתר הכותל.

 

לרכישת מסכת הגנה מקורונה ואמצעי חיטוי >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד