בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כספים המיועדים לרש"פ יועברו למשת"פים שעונו

המדינה תקזז למעלה ממיליון שקלים מכספים המיועדים לרש"פ ותעביר אותם למשת"פים שעונו על ידיה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אלול תשע"ח - 15:27 14/08/2018
גודל: א א א
כסף (אברהם שפירא)
כסף (אברהם שפירא)

בהחלטה שהתקבלה ברשות האכיפה של המדינה הוחלט לעקל סכום של למעלה ממיליון שקלים מהכספים אותם מעבירה ישראל לידי הרשות לטובת משת"פים שעונו על ידי הרש"פ בחשד לשיתוף פעולה עם ישראל.

ביומן ערוץ 7 פורסם ראיון שנערך עם עורך הדין ברק קדם, שייצג בדיונים את משתפי הפעולה ואמר כי "לפני כשנה נפסק בבית המשפט המחוזי בירושלים שהרש"פ כלאה ועינתה בניגוד לדין 52 איש ואישה שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל.

לא מזמן נקבע שהרשות צריכה לשלם למעונים האלה הוצאות משפט בסך מיליון שקלים. כצפוי הרשות התנגדה. הגענו להוצאה לפועל והרשות לא רצתה לשלם. דרשנו מרשם ההוצאה לפועל שהמדינה תשלם את הסכומים האלה מכספים של הרשות שמוחזקים בידיה. המדינה מעבירה 900 אלף שקלים מדי חודש לרש"פ מכספי מיסים, ומהכספים הללו דרשנו לקזז כדי לאכוף את פסק בית המשפט.

לשמחתנו המדינה החליטה לקזז את הכספים האלה מכספי המיסים לצורך הוצאות המשפט", סיפר עו"ד קדם. "המיליון וכמה שקלים הם הוצאות משפט זמניות, כאשר הפסק העיקרי מחייב פיצויים לאותם משת"פים והסכום מוערך בכמה מאות מיליוני שקלים וזה ייפסק בעתיד", הוסיף.

בית המשפט שמע עדויות של אנשים שעונו עינויים קשים מאוד במרתפי הרשות ופסק שהדברים נעשו בניגוד לכל דין ומדובר בעוולה שצריך לפצות עליה וכעת הוא צריך לקבוע כמה פיצוי מגיע לכל אחד, לאחד גנבו דירה בקלקיליה, אחד נכה פסיכיאטרי במאה אחוז, ואחד נכה נוירולוגי וכו' וצריך לכמת את הדברים.

עוד הסביר עורך הדין קדם לערוץ 7 כי  "בית המשפט דן בסוגיה הזו כשהוא מנתח את הסכמי אוסלו מבחינה משפטית ומגיע למסקנה שהרש"פ קיבלה סמכות בהסכמי אוסלו לשפוט בעניינים פליליים ואזרחיים ואין לה שום סמכות לדון בעניינים ביטחוניים, וכשהם דנים מי שנחשד בקשר עם ישראל אין להם שום סמכות על כך".

"לפי כללי המשפט הבינלאומי הברורים, בעל הסמכות השיפוטית הוא המפקד הצבאי, אלוף הפיקוד הוא הקובע את השיפוט שחל באזור וזה המצב גם עכשיו. בהסכמי אוסלו הועברו סמכויות אזרחיות בלבד. בית המשפט קובע שרק מה שהועבר במפורש מגיע לסמכותם של הפלשתינים ולא מעבר לכך", אומר קדם, וכשהוא נשאל על הסתירה בעמדה הפלשתינית כאשר הרשות מאשימה אנשים בשיתוף פעולה עם ישראל בה בשעה שהיא עצמה חתומה על הסכמי אוסלו שכל תכליתם היא למעשה שיתוף פעולה עם ישראל, הוא משיב: "אין ספק שזו הייתה הונאה. אין שום ספק שהרש"פ היא אויבת של מדינת ישראל והמשת"פים הם אוהבים של מדינת ישראל. והעובדה שישראל מקזזת מכספי הרשות להוצאות משפט של מי שפעל איתה למניעת טרור היא לא פחות מצדק פואטי".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד