בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר קרבות בוץ: המפכ"ל הבא - צ'יקו אדרי

לאחר תככים בצמרת המשטרה וניסיונות להטלת רפש במועמדים אחרים, הודיע גלעד ארדן על מועמדו לתפקיד המפכ"ל הבא

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה חשון תשע"ט - 22:46 03/11/2018
גודל: א א א
אדרי (דוברות המשטרה)
אדרי (דוברות המשטרה)

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן החליט להמליץ בפני הממשלה על מינויו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל, כך פורסם ביום שישי.

מינויו של ניצב אדרי יובא לאישור הממשלה בכפוף לאישור הוועדה המייעצת למינוי בכירים בראשות השופט גולדברג. השר לבטחון הפנים ארדן העביר את שמו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לשופט בדימוס אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה המייעצת למינוי  בכירים בשירות המדינה.

השר ארדן שוחח עם שני המועמדים הנוספים לתפקיד המפכ"ל, ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן, עדכן אותם והודה להם על התמודדות מקצועית ומכובדת.

אלא שההודעה מגיעה לאחר מספר סבבים של פרסומים מכפישים והטלת רפש בחלק מהמועמדים, ושיאם בפרסום ביום חמישי האחרון על מסמך שהועבר לפי הפרסומים ב"החדשות" מסביבת המפכ"ל היוצא רוני אלשיך ליועמ"ש ובו עניינים שונים שנועדו לטרפד את מינויים ויתכן ואף להאריך את כהונת המפכ"ל בלית ברירה.

בסופו של דבר העניין לא צלח, והיועמ"ש לממשלה הודיע כי אין מניעה למנות כל אחד משלושת המועמדים.

ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, נשוי ואב לשלושה, הוא בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני בלימודי המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב ומתגורר בכפר אורנים.

אדרי, בן 51, שרת במשטרת ישראל כ-26 שנה. לאחר שחרורו מצה"ל, כסגן מפקד סיירת גולני, התגייס למשטרה ושירת במגוון תפקידי פיקוד ושטח ובהם: מפקד תחנת טייבה, מפקד תחנת כפר סבא, מפקד מרחב ירקון, מפקד יחידת אתג"ר, ראש אגף התנועה, מזכיר בטחוני וראש המטה המבצעי של השר לבטחון הפנים, מפקד מחוז ירושלים ומפקד מחוז תל אביב. בשנה האחרונה מכהן אדרי כמנכ"ל המשרד לבטחון הפנים על גופיו השונים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד