בע"ה א' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לכבוד ט"ו בשבט - חלוקת פירות טריים בתחנות הרכבת

שר החקלאות וראש מועצת הצמחים הפתיעו את הנוסעים עם פירות טריים לכבוד החג

  • יח"צ
  • י"ד שבט תשע"ח - 22:37 30/01/2018
גודל: א א א
חלוקת הפירות (צילום: אלי דסה)
חלוקת הפירות (צילום: אלי דסה)

היום (שלישי), שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל ומנכ"ל צבי אלון מועצת הצמחים, חילקו בתחנת הרכבת ת"א מרכז (סבידור) פירות טריים ועמדו על יתרונות הפירות הטריים הישראלים לעומת פירות יבשים.

השר אורי אריאל, עודד את הציבור לצרוך פירות טריים בחג וכמובן לאורך כל השנה. הפעילות החגיגית שמותגה תחת השם  "חיוך על הדרך", נעשתה במסגרת שיתוף פעולה מיוחד שמקיימים משרד החקלאות מועצת הצמחים ורכבת ישראל לקראת חג האילנות. במהלך הפעילות הופתעו היום הנוסעים ב-8 תחנות רכבת מרכזיות מפירות טריים תוצרת חקלאי ישראל, שהוגשו עם חיוך רחב לקראת החג. לנוסעים חולקו כ-5 טון של פירות טריים, במטרה לעודד צריכת פירות טריים תוצרת מקומית בטו בשבט  בפרט – ולאורך השנה בכלל. הפעילות התקיימה בתחנות הרכבת ת"א מרכז (סבידור), ת"א השלום, ת"א האוניברסיטה, הרצליה, חדרה מערב, אשדוד, ב"ש מרכז וחיפה חוף הכרמל בשעות העומס בבוקר ואחר-הצהריים וזכה להצלחה רבה בקרב הנוסעים.

על פי ההערכות, בט"ו בשבט הקרוב עלות הפירות המיובשים תעלה לצרכן פי 4 מפירות טריים. הפירות המיובשים מכילים פחות ויטמינים מפירות טריים ואף מכילים על פי רוב תוספות של רכיבים מלאכותיים (כגון סוכרים או צבעי מאכל). בנוסף, מרבית כמות הפירות המיובשים מיובאים בעיקר מטורקיה. אז למה אנחנו אוכלים פירות יבשים? מדובר על מסורת עתיקת יומין של היהודים שחיו בגולה אשר נבעה ממחסור בפירות טריים בתקופת החורף, הפתרון שנמצא היה צריכת פירות מיובשים, על מנת שהפירות לא ירקבו, הם עברו תהליך ייבוש על מנת שיוכלו לשרוד בתנאי הדרך.

משרד החקלאות ומועצת הצמחים מדגישים כי "חקלאי ישראל הם מהטובים והיעילים בעולם, מגיעים להישגים מעוררי הערכה ומעל הכל – מגדלים עבור כולנו פירות טעימים, איכותיים ומגוונים. השנה אנו קוראים לסדר ט"ו בשבט "טרי ובריא"  – וגם לסייע לחקלאים הישראלים". בין הפירות והירקות הטריים הישראלים שנמצאים כרגע על המדפים (רשימה חלקית): תפוח, בננה, תות שדה, אגס, קיווי, תפוז, קלמנטינה, מלון, אפרסמון, אננס, אשכולית, רימון, פומלה, אשכולית, תמר, שקד, ענבים, פפאיה, פסיפלורה, פיטאיה, גויאבה ועוד.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד