בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לקראת בחירות? משבר במו"מ הקואליציוני

המשבר במו"מ הקואליציוני סביב חוק הגיוס טרם נפתר וכבר החלו להישמע הדיבורים אודות בחירות חדשות בפתח

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אייר תשע"ט - 13:36 26/05/2019
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

ביום רביעי יגיע היום האחרון בו ניתן לראש הממשלה הזמן להרכיב את הקואליציה ובו יהיה על נתניהו להודיע לנשיא המדינה כי הצליח להרכיב ממשלה בראשותו. באם לא יצליח נתניהו עד אז לגבש קואליציה הרי שהכנסת תתפזר ונמצא את עצמנו עומדים בפתחה של מערכת בחירות חדשה. 

במוקד המשבר במו"מ נמצאות הדעות החלוקות בין מפלגות החרדים לשר ליברמן סביב נושא הגיוס. ליברמן מתעקש בכל מחיר שבקווי היסוד של הממשלה יהיה יישומו של חוק הגיוס בכל מחיר ומפלגות החרדים אינן מסכימות לדבר כלל.

הבוקר הבהיר ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו בראיון בגלי צה"ל כי: "זה לא אישי, אי אפשר לעשות פשרה על פשרה. המלצנו על נתניהו כמו שהבטחנו, אבל נמשיך לעמוד על שלנו".

נתניהו מצידו התחיל במעין 'קמפיין גוועלד' על מנת להזהיר את כלל המפלגות ממצב בו ייאלץ להודיע לנשיא כי אינו מצליח להרכיב ממשלה ועליו לשוב לבחירות. כרגע גם מפלגות החרדים וגם בישראל ביתנו לא מתפעלים מהלחצות נתניהו וממשיכים לעמוד על שלהם גם במחיר של פירוק הכנסת והליכה לבחירות חוזרות.

ליצמן הבהיר הבוקר כי הוא איננו מוכן לפשרה בנושא החוק ולא יהסס ללכת על הנושא לבחירות חוזרות, "מקווה שנקבל עשרה מנדטים. למה לוותר, אולי מישהו אחר יוותר? אני לא יודע להתגמש. לי יש 20 מנדטים ביחד עם הקולגות, למישהו אחר יש פחות", הוסיף ליצמן.

בפתח ישיבת הממשלה אמר הבוקר נתניהו כי: "ברצון טוב אפשר לפתור את הבעיה הזאת. אם לא רוצים ורוצים לכוון את זה לכיוון מסוים, זה מצער. אני לא חושב שצריך לגרור את המדינה לבחירות נוספות אבל אולי יש מי שרוצה את זה".

עם זאת, ראש הממשלה בחר שלא להשיב על השאלה האם הליכוד יניח על שולחן הכנסת הצעת חוק לפיזור הכנסת.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד