בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאיימים מהאולפן? "לוין שר משפטים - עוד שנת מאסר לנתניהו"

מערכת המשפט בלחץ? בערוץ 12 העבירו מסרים לראש הממשלה והמועמד לשר המשפטים. סמוטריץ': "כמה שנים זה מינוי שלי?"

  • אלחנן גרונר
  • ט' ניסן תשע"ט - 09:44 14/04/2019
גודל: א א א
משרד המשפטים (יועמ"ש)
משרד המשפטים (יועמ"ש)

האם מערכת המשפט בלחץ מהאפשרות שח"כ יריב לוין ימונה לשר משפטים?

על פי המסרים שהעבירו פרשן חדשות 12 אמנון אברמוביץ וכתב המשפט של הערוץ גיא פלג נראה שכן. 

בדיון שנערך בליל שבת באולפן שישי אמר גיא פלג כי "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה, שיודע שענייניו צפויים להתגלגל בבית המשפט המחוזי וכנראה בעליון בערעור, יתן את התיק ליריב לוין. זה משול לזה שאולמרט נתן את תיק המשפטים לפרופסור דניאל פרידמן. איך אומרים? לא חוזרים על טעות פעמיים", רמז פלג לאפשרות שמערכת המשפט פגעה באולמרט בתיקיו כנקמה על מינוי של פרידמן, אותו היא לא רצתה בלשון המעטה.

"אני לא מעלה על הדעת שראש הממשלה יתן את התיק, כשראש הממשלה מחזיק את הקלפים, לחבר כנסת כל כך לעומתי לביהמ"ש העליון", אמר.

אמנון אברמוביץ', פרשן הערוץ שלא ממש מסתיר את סלידתו מנתניהו לאורך השנים הצטרף למסרים: "אני מסכים עם גיא פלג לחלוטין. יריב לוין לא מבקר את מערכת המשפט, הוא ממש מגדף אותה, תראו את הדברים שאמר בערב כניסתה של אסתר חיות לתפקיד.

יש נקודה נוספת. מאוגוסט 2018 אני מחכה לתגובתו של יריב לוין שלא הגיעה עד הערב: האם אמרת לא אמת בעדותך בתיק 2000?", אמר אברמוביץ' כשהוא רומז לכאורה לאפשרות שדרך הטענה הזו ינסו במערכת לפגוע בלוין.

"ועוד דבר בצחוק אבל ממש בצחוק, יריב לוין שר משפטים זה עוד שנת מאסר לנתניהו", הוסיף אברמוביץ'.

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי ומי שדורש בעצמו את תיק המשפטים צייץ בטוויטר בתגובה: "אם מינוי יריב לוין לשר משפטים זה עוד שנה בכלא לנתניהו, כמה שנים זה מינוי שלי?".

מזהירים אותי: "יתפרו לך תיק"

עוד לפני סאגת "שנת המאסר", התייחס סמוטריץ' לאפשרות שינסו לתפור לו תיק אם ימונה לשר המשפטים.

"כמות ההודעות והשיחות שאני מקבל ביומיים האחרונים מחברים ומסתם אזרחים שמזהירים אותי לא להעיז לקחת את תיק המשפטים כי מיד יתפרו לי תיק היא מפחידה ומלמדת על תיקון דחוף וקריטי שצריך לעשות במערכת המשפט שלנו בכדי להחזיר את אמון הציבור בה", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "אם אהיה שם בעזרת השם זה יהיה בדיוק בשביל זה".

צפו: אמנון אברמוביץ' מודיע על "הסתעפות בחקירת השר נאמן"

החשש שהביע סמוטריץ' אינו מופרך. מעבר למקרה אולמרט שהזכיר גיא פלג והינו פחות מובהק, ישנה פרשיית תפירת התיק לשר המשפטים יעקב נאמן.

נאמן הודח מתפקידו בשל החשדות וכתב האישום שהוגש נגדו, אישום שהסתיים לבסוף בזיכוי.

כעבור שנים העיד שמעון שבס, מנכ”ל משרד ראש הממשלה לשעבר, כי היועמ”ש מיכאל בן יאיר, איש שמאל רדיקאלי שעמדותיו הוצגו בפומבי לאחר עזיבת התפקיד, תפר לנאמן תיק. נאמן הודיע לבן יאיר כי בכוונתו להחליפו, וזה מיהר להורות על פתיחה בחקירה נגדו.

 “אני שמעתי באוזניים שלי את בן יאיר אומר אני הולך לתקוע את הפאשיסט”, העיד שבס בתכנית "פגוש את העיתונות".

צפו: שמעון שבס מעיד על מיכאל בן יאיר

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד