בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האנרכיסטים רוכבים על מחאת האתיופים

אנרכיסט תועד בהפגנה ערבית בה בוזה שוטר אתיופי ואמש הוא נצפה במרכז הפגנת האתיופים בעזריאלי. ארגוני האנרכיסטים רוכבים על המחאה המוצדקת

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' סיון תשע"ט - 10:44 03/07/2019
גודל: א א א
(יוסף מזרחי TPS)
(יוסף מזרחי TPS)

מאבקם של בני הקהילה האתיופית נגד היחס הציבורי כלפיהם, אשר הגיע לשיאו ביומיים האחרונים לאחר הריגת סלומון טקה ז"ל מעורר הזדהות בקרב אזרחים רבים.

עם זאת, נראה כי על מאבקם של האתיופים הנובע מכאב על מצבם, רוכבים ארגונים שונים בעלי אג'נדות זרות. נראה כי אנשי אותם ארגונים לא בהכרח מביעים הזדהות עם בני הקהילה אלא ששים על ההזדמנות לייצר אנרכיה ולתקוף את רשויות החוק.

כך למשל, חושף תחקירן הקול היהודי אלחנן גרונר, אנרכיסט שהפגין אמש במחאת האתיופים בצומת עזריאלי וזעק לעשות צדק עם בני המיעוט הנרמס, עמד לא מזמן בהפגנה ערבית מול שוטרי מג"ב כאשר חבריו מכנים שוטר אתיופי בקריאות גנאי מלוכלכות. 

בסרטון שפורסם נראה האנרכיסט גיא הירשפלד מתעאיוש מבזה את שוטר המג"ב האתיופי ואומר לו "תחזור למכלאה שלך", כאשר לידו עומד אותו פעיל שאמש נצפה עומד במרכז הפגנת ההזדהות עם יוצאי אתיופיה.

הצטרפותם של ארגוני השמאל השונים למאבק נראה אמש בהפגנות שונות בשילוט שהוציאו. בין התכנים אותם נשאו ניסו להשוות בין פעולות צה"ל והמשטרה מול הערבים לבין היחס לקהילה האתיופית. בין היתר במספר מוקדים נופפו מפגינים בדגלי בעלי הנטיות ההפוכות, כאשר למעשה אין כל קשר בין המאבקים השונים. 

"חברי הקהילה האתיופית ומשטרת ישראל, שימו לב לאותם אנרכיסטים הרוכבים על מחאה מוצדקת רק כדי לייצר אנרכיה ובלגאן", סיים גרונר בחשבון הטוויטר שלו.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד