בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחאת הנערים: היום תגיע הצעדה לירושלים

מחאת נערי הדרום על המצב הבטחוני בעוטף עזה תגיע היום לשיאה עם סיום הצעדה בהפגנה גדולה בירושלים בהשתתפות תושבי הדרום

  • דוד אור שחר
  • ל' חשון תשע"ט - 11:57 08/11/2018
גודל: א א א
מחאת תושבים בדרום. ארכיון  (צילום: דניאל גילו/TPS)
מחאת תושבים בדרום. ארכיון (צילום: דניאל גילו/TPS)

בשבוע האחרון ערכו מאות נערים מבתי ספר ותיכונים שונים באיזור הדרום צעדה רגלית משער הנגב לירושלים בדרישה מהממשלה לטפל בטרור ביד קשה ולהחזיר את הבטחון לתושבים.

יחד עם הצעדה נערכה גם מחאה בה השתתפו תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ אשר הצטלמו כשהם לובשים חולצות שחורות ובידיהם שלטים "כולנו עם הדרום".

היום כאמור תגיע הצעדה לידושלים ותסתיים בעצרת גדולה בה ישתתפובני נוער רבים ואישי ציבור.

"המסע שיזמתם עורר התעוררות אמיתית בחברה הישראלית. סחפתם אחריכם מדינה שלמה, נערים, מבוגרים, ואפילו את נבחרי הציבור, וכמובן את האזרח מספר אחת במדינה, הנשיא, שגם הוא לא נשאר אדיש למחאתכם הצודקת מאין כמוה", כתבו מנהלי המאבק לנערים.

"ציבור שלם ההצטרף אליכם לקריאה "תנו לחיות בשקט" בעצם היציאה למסע הוכחתם לעצמכם ולנו מהי דבקות במטרה, מעורבות חברתית, אקטיביזם, ואיך מבצעים מחאה הלכה למעשה.
כולנו גאים בכם על העשייה והדבקות במטרה. אתם דוגמה ומופת לנוער איכותי, איכותי ומשפיע".

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה הנבחר של שער הנגב אמר אף הוא: "אני מברך את הנוער המדהים של שער הנגב, על מחאה אותנטית בלי פוליטיקה או דיבורים מיותרים. נערים ונערות מצויינים שצועדים לירושלים למען הבית שלהם, למען הבית שלנו.

מועצה אזורית שער הנגב עומדת כמובן לצידם ומסייעת ככל האפשר לצועדים ולקהילות ביישובים שיצטרפו היום לעצרת. מעבר לכך, הרבה חברות ואנשים טובים בחרו לתרום ולתמוך בהתארגנות הזו. יש מי שדאג לארוחה, יש שדאגו למקלחת חמה, יש מי שתרם הגברה ויש גם המון אנשים שפשוט הגיעו לחזק. מהעיר והקיבוץ, ילדים ומבוגרים, בלי כיפה ועם כיפה- בצעדה אחת, עם המון רוח נעורים ועזרה הדדית, הצליחו בני ובנות הנוער של שער הנגב לאחד מאחוריהם מדינה שלמה. 
אחרי מסע של חמישה ימים, יעמדו היום על הבמה מול כנסת ישראל וידרשו- "תנו לגדול בשקט" אני אהיה שם איתם בלב מלא גאווה! בואו איתי!"

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד