בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחיר ההסתה: "חבל שההורים שלך לא נשרפו בשואה"

תקיפה חמורה בכנסת: בטקס יום השואה, אחד מאורחי הטקס תקף באופן מילולי את ח"כ אבי מעוז "חבל שאתה חי, ושההורים שלך לא נשרפו בשואה" ח"כ מעוז: "אני אוהב אותו כפי שאני אוהב כל אדם מישראל וכל אדם באשר הוא אדם".

  • יח"צ
  • כ"ו ניסן תשפ"א - 16:22 08/04/2021
גודל: א א א
מתוך ערוץ הכנסת
מתוך ערוץ הכנסת

ארוע מזעזע בטקס יום השואה "לכל איש יש שם" אשר התקיים היום בכנסת. אחד מאורחי הטקס, תקף באופן מילולי את חבר הכנסת אבי מעוז יושב ראר מפלגת נעם.

התוקף ניגש לחבר הכנסת מעוז עם תחילת הטקס קילל אותו ובין השאר אמר לו: "אתה לא מתבייש להשתתף בטקס כזה לזכר אלו שנשרפו בשואה? חבל שאתה חי, ושההורים שלך לא נשרפו שם".

מעוז קרא למשמר הכנסת אשר הרחיקו את התוקף. תלונה הוגשה לקצין הכנסת.

חבר הכנסת מעוז, בן לניצולי שואה, סיפר בטקס הממלכתי 'לכל איש יש שם' את סיפורה של אימו וציין את שמות קרוביו שנספו באושוויץ.

מעוז תיאר את סיפור משפחתו: "בשנת 1942 למניינם הועברו עם משפחתן לגטו לודז', בספטמבר 44 נשלחו משם לאושוויץ. לאחר חודש באושוויץ נשלחו על ידי מנגלה, ימח שמו וזכרו, לבית חרושת בקרפטים, ומשם לאחר המלחמה עלו לארץ ישראל", וסיים באמירת שמות קרוביו שנספו באושוויץ.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בעקבות תקיפתו, כתב חבר הכנסת אבי מעוז ליושב ראש הכנסת חבר הכנסת יריב לוין: "אין בי שנאה כלפי אותו אדם אומלל, אלא אך ורק רחמים, אני אוהב אותו כפי שאני אוהב כל אדם מישראל וכל אדם באשר הוא אדם". 

בהמשך מציין חבר הכנסת מעוז את כל ההסתה נגדו בתקופה האחרונה: "המשפט המזעזע הזה הינו המשך ישיר להסתה ולשנאה שמפיצים ארגונים שונים, שאך שלשום השוו ביני לבין עלי חמינאי". 

עוד ציין מעוז כי ימשיך לפעול למען כל אחד מישראל בדרך האהבה והנעם: "למרות כל הגידופים, השנאה וההסתה, אמשיך בדרכי, דרך האהבה והנעם, דרך של שליחות ומסירות למען עם ישראל ולמען כל אחד ואחד מישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד