בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחלקים סלי מזון ל'קמחא דפסחא'? אלו הוראות משרד הבריאות:

משרד הבריאות פרסם הנחיות לחלוקת סלי מזון לנזקקים לקראת חג הפסח. עדיף לחלק לבתי הנזקקים. על מרכזי חלוקה להקפיד על כל הכללים

  • כ"ז אדר תש"פ - 07:18 23/03/2020
גודל: א א א

משרד הבריאות הוציא הודעה לפיה הוא מבקש להסדיר את מבצעי חלוקת קמחא דפסחא לקראת חג הפסח, בידי ארגונים רבים המבצעים חלוקת מזון ומוצרים חיוניים לנזקקים לחג, מידי שנה. זאת על רקע  הצורך במניעת התפשטות נגיף הקורונה.

יש לפעול לפי הנחיות משרד הבריאות כמתואר בנוהל, בצווים ובתקנות לשעת חירום:

הימנעות ממרכזי חלוקה: לכתחילה עדיף כי המזון יחולק לבתי הנזקקים, ותימנע יציאה מהבית והגעה למרכזי חלוקה

לארוז את המוצרים מראש: על המוצרים להיות ארוזים מראש לפי מנה (למשל בחלוקה לנפש או למשפחה)

חלוקה מסודרת מראש: במידה וכן מבוצעת חלוקה במרכז חלוקה, יש לקבוע, כי לנקודת החלוקה יגיע רק נציג אחד מכל משפחה, ייקבעו מראש מועדי הגעה למקום החלוקה, על מתחם החלוקה להיות רחב וגדול שלא ייווצרו תורים ועומסים. כמו כן, יש להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים לפחות בין הנוכחים ולסמן מקומות עמידה בתור.

התנהלות עובדי חלוקת המזון: על כלל העובדים להיות בריאים וללא תסמינים, על העובדים ללבוש כפפות חד פעמיות, מסכת פה, ולהקפיד על היגיינה אישית גבוהה.

אמצעי ניקוי וחיטוי: יש להעמיד מתחם נקי  הכולל עמדות חיטוי וניקוי, נייר וסבון, פחי אשפה ומים נקיים

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן אמר, כי "פעלנו בכל דרך כדי לאפשר קיום חלוקת קמחא דפסחא, דווקא בשנה זו ובימים אלו בהם רבים מרגישים את המצוקה הכלכלית, נדרשת חמלה, רגישות והתחשבות. הגדרות החוק מחייבות את מארגני החלוקה ועל הציבור לשתף פעולה באופן מלא, כדי שנוכל לקיים את מצוות החג מבלי להיפגע ולפגוע בזולת, שלא תצא מצווה הבאה בעבירה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד