בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממשלות באירופה מממנות ארגונים שתובעים את ישראל בהאג

לפי הממצאים שפרסם מכון NGO Monitor , שילמה שווייץ 700 אלף ד' למרכז הפלשתיני לזכויות אדם, לצורך מימון עתירות. שבדיה, הולנד ודנמרק הגדירו את התרומות "סיוע משפטי"

  • יח"צ
  • ה' תשרי תשפ"א - 09:16 23/09/2020
גודל: א א א

ממשלות באירופה מעבירות "כסף צבוע" לארגונים פלשתיניים שאינם ממשלתיים, כדי שיסייעו להם לתבוע דרך קבע את ישראל בביה"ד הבינלאומי בהאג.

מחקר חדש של מכון NGO Monitor מגלה כי ממשלת שווייץ העניקה 700 אלף דולרים בשנים 2020-2018 לארגון בשם המרכז הפלשתיני לזכויות אדם (PCHR). בחוזה בין המדינה לארגון נאמר כי הארגון נדרש "לנהל תקשורת עם משרד התובע הכללי של בית הדין... לשלוח מסמכים, לקיים תקשורת עם בית הדין ולהגיש תיקים בפורומים בינלאומיים". 

לעיתון "ישראל היום" נודע שממשלות מממנות ביודעין ובמכוון עתירות נגד ישראל לבית הדין בהאג, בעיקר דרך אותו המרכז הפלשתיני לזכויות אדם. מדובר, בין היתר, בדנמרק, אירלנד ושבדיה. הללו מעבירות תקציבים נכבדים לארגון שמצהיר בריש גלי כי שעבד את כל משאביו להאג, וכי מטרתו "להציף את הכיבוש במאות ואלפי תביעות משפטיות שיפלילו וירשיעו אותו". 

דוגמה נוספת היא ארגון אל־מיזאן, שעתר גם הוא לבית הדין בהאג במימון ממשלת הולנד. במכון NGO Monitor מדגישים כי במקרים רבים אחרים ארגונים פלשתיניים מקבלים מימון אירופי עבור "פעילות משפטית", מבלי לציין במפורש כי המטרה תביעה בהאג. התוצאה המעשית של המימון האירופי הנדיב היא סדרת פגישות שערכו חברי הארגונים הפלשתיניים עם התובעת הראשית של בית הדין פאטו בנסודה, ועם נציגיה. 

אן הרצברג, היועצת המשפטית של  NGO Monitor: "על המדינות התורמות לשאת באחריות למכשולים שמונעים מישראל להגן על אזרחיה מפני הטרור הפלשתיני".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד