בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מקווה מונגש ומהודר נחנך בשומרון: "להרבות טהרה בעם ישראל"

בין היתר, סייע המשרד לשירותי דת בשיפוץ המקווה לזכרו של ח"כ דוד אזולאי, והוא נערך להענקת תמיכות של מיליוני שקלים לבניית מקוואות נוספים עוד השנה

  • יח"צ
  • י"ד תמוז תשע"ט - 06:13 17/07/2019
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

מקווה טהרה מהודר ומונגש, נחנך השבוע בישוב שבי שומרון.

המקווה החדש, שנבנה ושופץ בסיוע המשרד לשירותי דת, המרכז הארצי לטהרת המשפחה, המועצה המקומית והמועצה הדתית בשומרון ותושבי האזור, ישרת מאות משפחות המתגוררות בישוב וכן את בעלי המוגבלויות המתגוררים באזור.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

"המקווה נבנה לפני כ-40 שנה והוא לא שופץ והותאם לשנת ה-2000". אומר ראש המועצה הדתית קרני שומרון הרב יוגב פרג. "האתגר היה גדול להפוך את המבנה למקום יפה ומהודר שיענה על הצרכים המיוחדים של השכונה בה ממוקם המקווה. ובחסדי ה' ניתן לברך על המוגמר".

שיפוץ המקווה שנאמד בכמיליון ₪  התאפשר אודות לסיוע המשרד לשירותי דת. שבימים אלו מעניק תקציבים במיליוני שקלים לשיפוץ ובניה של מקוואות. הגב' דבי אייפרמן מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת אמרה: "בימים אלו אנו נערכים לחלק את תמיכות המשרד לשיפוץ ובניה של מקוואות נוספים לשנת 2019. הסכומים עומדים על מיליוני שקלים. כמו כן אנו מעניקים סכומים נכבדים לבניה של בתי כנסיות".

במעמד חנוכת הבית השתתפו: השר לשירותי דת יצחק וקנין, הרב יצחק הלוי רב המועצה המקומית קרני שמרון, מר יגאל להב ראש המועצה המקומית קרני שמרון, ח"כ ינון אזולאי (ש"ס), ח"כ שרן השכל (ליכוד) הרב פרג ותושבי המקום.

   | "להרבות טהרה בעם ישראל"

במועצה הדתית קרני שמרון החליטו להקדיש חדר לזכרו של השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי ז"ל. רעייתו של השר הגב' פנינה אזולאי תבלחט"א כובדה בהסרת הלוט.  

השר לשירותי דת ח"כ יצחק וקנין אמר: "בחודשים האחרונים אני זוכה לחנוך מקוואות רבים ברחבי הארץ חלקם חדשים וחלקם משופצים ומשודרגים. זו זכות גדולה להרבות טהרה אני שמח שהמשרד לשירותי דת ממשיך בתנופת העשייה הרבה להרבות טהרה בעם ישראל".

את המקווה עיצב מעצב הפנים והום סטיילינג נאור יצהרי תושב קרני שומרון: "את פרוייקט שיפוץ המקווה התחלנו לפני למעלה משנה. הדרך לא הייתה קלה עבורנו, אבל ידענו שבסוף משהו טוב ייצא. ראש המועצה הדתית הרב יוגב פרג נתן לי יד חופשית עם העיצוב. המטרה הייתה ליצור אווירה מזמינה ונעימה וב"ה הצלחנו לעשות זאת", אמר יצהרי. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד