בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משפחות שכולות: "לא להענקת פרס לסרט על פרקליטת השטן"

100 משפחות שכולות ונפגעות איבה דרשו מהשרה רגב שלא להעניק פרס תרבות לסרט המציג את עו"ד לאה צמל באור חיובי

  • כ"ט אייר תשע"ט - 12:51 03/06/2019
גודל: א א א
פרס לפרקליטת השטן. מחבלים בכלא (מחבל אלמוני)
פרס לפרקליטת השטן. מחבלים בכלא (מחבל אלמוני)

100 משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה החברים בפורום "בוחרים בחיים" שיגרו הבוקר מכתב לשרת התרבות מירי רגב בדרישה כי תבטל את הענקת הפרס בפסטיבל דוקו אביב לסרט המציג את עו"ד לאה צמל באור חיובי.

פרס הסרט מוענק על ידי מפעל הפיס שבאחריות השרה רגב. עו"ד לאה צמל הינה פעילת שמאל המייצגת מחבלים רבים בבתי המשפט בעתירות ובתיקים שונים בהם מחבלים רבים עם דם על הידיים. 

במכתבן כתבו המשפחות כי: "אותה צמל מייצגת מעל לחמישה עשורים מחבלים אשר רצחו ישראלים רבים בין השאר רבים מילדנו, נשותינו, בעלנו, אחינו ושאר קרובינו. מימון של פרס למי אשר מגנה על מחבלים בבתי המשפט היא יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות. כאשר סרט הזוי זה אמור לייצג את מדינת ישראל בתחרות האוסקר הבינ"ל הדבר מעורר תדהמה וחלחלה".

המשפחות השכולות הוסיפו עוד כי: "הצגתה באור יקרות של עורכת דין שמתפקדת כפרקליטה של השטן, היא הזויה, מקוממת ומדגישה את הניתוק הקיים בין עולם הקולנוע הישראלי לבין המציאות הישראלית. צמל לא בוחלת בשום אמצעי כדי לאפשר חיים נוחים בכלא לאלה שרצחו את היקרים לנו מכל".

רק לאחרונה פורסם כי אותה צמל מעניקה שירותי הגנה משפטית לעו"ד שהיה מגן שוב ושוב על מחבלים בבתי משפט וכעת הואשם בהשתתפות באירוע טרור. בין שלל לקוחותיה מהעת האחרונה ניתן למצוא את חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס מבל"ד שהורשע בעסקת טיעון בהברחת טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים וכן ייצגה את משפחת הרוצח של אורי אנסבכר ז"ל.

במכתב, שנשלח גם לשר החוץ ישראל כ"ץ וליו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי דרשו המשפחות השכולות כי הענקת הפרס תבוטל לאלתר.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שתנועתו מלווה את פורום "בוחרים בחיים של המשפחות השכולות אמר לאור חשיפת המקרה: "מושא הסרט אינה אדם תמים אשר מגן על חפים מפשע אלא גורם משפטי המגן השכם וערב על חיות טרף, מחבלים שרצחו חפים מפשע, זקנים נשים וטף. אנו מצטרפים לקריאתם הצודקת של המשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה. הגיע  הזמן שעו"ד מעין אלה יזכו לכל גינוי ולא יזכו למענקים כספיים על חשבון המדינה."


בתגובה אמרה הבוקר השרה רגב כי: מקוממת ומרגיזה הבחירה לעשות סרט שבמרכזו לאה צמל, עורכת הדין שמייצגת, תומכת ומדברת בשמם של רבים החותרים נגד קיומה של מדינת ישראל, מפעילים טרור נגד חייליה ותושביה וזוכים להגנה משפטית וציבורית מצמל. סרט שמציג את פועלה באור חיובי הוא מקומם וראוי לגינוי ואינו יכול להשאיר אף אזרח ישראלי החרד לגורלה של מדינת ישראל אדיש.

שום אפקטים קולנועיים לא יכולים להסתיר את עשייתה של לאה צמל נגד מדינה ישראל ותושביה. צר לי שסרט זה זכה לתמיכה מכספי המדינה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד