בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מת מפצעיו האב שנשרף במלונית בירושלים

רונן עוז הי"ד, אב המשפחה שנשרפה במלונית במרכז ירושלים לאחר שעובד ערבי הצית את המקום מת מפצעיו. "נשרף חי ביום הולדתו על ידי מחבל ערבי בירושלים"

  • דוד אור שחר
  • ה' חשון תשע"ט - 15:28 14/10/2018
גודל: א א א
זירת השריפה (צילום: יוסי קסוטו תיעוד מבצעי מד"א)
זירת השריפה (צילום: יוסי קסוטו תיעוד מבצעי מד"א)

הלילה (א') מת מפצעיו רונן עוז הי"ד שנפצע באורח אנוש כתוצאה מהצתה שביצע ערבי במלונית ברחוב הנביאים בירושלים לפני שלושה חודשים. 

כזכור, לפני שלושה חודשים פרצה שריפה במלונית ברחוב הנביאים בירושלים, זאת לאחר שערבי שעבד במקום בתקופה שקדמה לאירוע שרף את המלונית.

בני משפחת עוז, שהגיעו לירושלים עם שני ילדיהם כדי לחגוג יום הולדת 45 לאב רונן נפצעו בשריפה באורח קשה.

הם ישנו במלון כאשר פרצה השריפה והצליחו להימלט בזכות תושייתו של האב. רונן סבל מכווית ב-65 אחוזים מכלל שטח גופו, ובמשך שבועות ארוכים נלחם על חייו.
עוד בנושא:

ערבי תושב מזרח ירושלים שנעצר בחשד להצתת המלונית שחזר את המעשה בפני חוקרי המשטרה. ערבייה תושבת שכם במקור שכיום מתגוררת עם בן זוגה היהודי ושני ילדיהם בירושלים, הייתה מעורבת בהצתת המלונית ונעצרה גם היא במסגרת חקירת הפרשה.

לאחר מעצרו פרקליטות מחוז ירושלים, הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מוחמד געברי וראידה מוסא בגין שותפות בעבירה של עבירה של הצתה בנסיבות מחמירות.

עוד מיוחסת לגעברי עבירה של חבלה בכוונה מחמירה. ערבי נוסף העונה לשם יוסף קומבוז, חברו של געברי, מואשם בעבירה של סיוע להצתה בנסיבות מחמירות.

מכתב האישום שהוגש נגד המצית הערבי עולה כי בליל ט"ו באב בשעות הערב, ונוכח הסכסוך בין מוחמד געברי לבין בעלת מלון דירות בירושלים בו הועסק בעבר, סכסוך שלפי המשטרה כלל קשר רומנטי בין השניים, החלה תחלופת הודעות בין מוחמד געברי וראידה מוסא, שעבדה עימו במלון.

לאחר חצות גמלה בליבו של געברי החלטה להגיע אל המלון ולהציתו. מוחמד געברי התקשר לחברו יוסף קומבוז וביקש ממנו להגיע אל הבית, וכן ביקש שיביא עמו קפוצ'ון וכובע. כשהגיע קומבוז הציע געברי לשני הנאשמים לשרוף את המלון. בפרקליטות אומרים כי ההחלטה הגיעה ביודעם כי מדובר במלון מאוכלס.

בשלב מסוים החלו הנאשמים קומבוז וגעברי לצעוד מהבית לכיוון המלון לאחר שגעברי לבש מעל לבגדיו את הסוויטשירט והמכנסיים שנתנה לו ראידה מוסא.

בשעה 01:35 לערך, הגיע גבערי למלון ונכנס מכניסתו האחורית. הנאשם הבחין במסדרון הקומה בעגלת ברזל אשר בתוכה היו גלילי נייר טואלט רבים ומגבות, הזיז אותה והצמיד אותה אל ארון החשמל וזאת כדי שההצתה תפגע בתשתית החשמל והאינטרנט של המלון.

הנאשם הצית את נייר הטואלט באמצעות המצית, בכוונה ליצור שריפה אשר תדליק את ארון החשמל וביודעו שהיא תפגע גם באורחי המלון. לאחר ההצתה וידא הנאשם שהאש התלקחה ויצא במהרה מהמלון דרך היציאה האחורית. הנאשם פשט את הסוויטשירט ומכנסי הטרנינג והשליך אותם בקרבת מקום, וזאת כדי לטשטש את עקבותיו.

האש אותה הדליק אחזה בגלילי הנייר ובמגבות, הציתה את הארון החשמל, אחזה בשטיחי הרצפה והחלה מתפשטת במסדרון הקומה ולעבר החדרים בקומה. כמו-כן, כתוצאה מהשריפה הצטבר עשן רב אשר התפשט אל חדרי הקומה. האורחים אשר שהו בקומה החלו לנסות למלט את נפשם מהחדרים. כתוצאה מהשריפה, נשרף כליל ארון החשמל, נשרף הציוד שעל העגלה ובאזור מוקד השריפה נוצר נזק רב.

אחד מאורחי המלון נפגע אנושות מן האש לאחר שניכנס אל החדר להציל את ילדיו, וחולץ ע"י לוחמי האש. אשתו וילדיו נפגעו גם והם סובלים מכוויות. כל בני המשפחה סובלים משאיפת עשן מרובה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד