בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נבחרה רשימת הבית היהודי לכנסת

אמש נבחרה רשימת הבית היהודי לכנסת כשבראשה עומד הרב רפי פרץ. מגעי האיחוד עם עוצמה יהודית לא מתקדמים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' שבט תשע"ט - 16:43 05/02/2019
גודל: א א א
הרב רפי פרץ. ארכיון (דובר צהל)
הרב רפי פרץ. ארכיון (דובר צהל)

אמש (ב') בלילה נבחרה רשימת הבית היהודי לכנסת הבאה. הרשימה הוכרזה לאחר סיום ספירת הקולות בפריימריז שנערך אמש.

הרשימה שנבחרה על פי הסדר היא:

1. הרב רפי פרץ
2. מוטי יוגב
3. אישה חדשה (שתיבחר על ידי המועצה הציבורית)
4. הרב אלי בן דהן
5. דוידי בן ציון
6. מירי אברג’יל
7. שוקי זוהר
8. יונתן דובוב
9. אורלי רפפורט
10. ארז צדוק

בשל העובדה שאף אישה לא הגיעה למקום השלישי ברשימה, הוועדה המסדרת תשריין אישה במקום השלישי, מהלך שדוחק את הרב אלי בן דהן  למקום הרביעי ואת דוידי בן ציון למקום החמישי.

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, נאם במקום ונשא דברי חיזוק לחברי המרכז. 

''ערב טוב לבית שלי, לבית שלנו, ערב טוב לבית היהודי. בבית שלי יש אמונה בעם ישראל, בתורת ישראל, ויש אמונה בארץ ישראל. הולכים בראש מורם ובגאווה. הבית שלנו יציב ומקרין אור על יושביו.

הרב פרץ עקץ בדבריו את נפתלי בנט, ''יש כאלה שנכנסים לבית, משתמשים והולכים להם. הם לא השכילו לעמוד על אופיו האצילי של הבית הזה והם טועים בו ובנו והם טועים בי. מי שהלך מהבית שלנו פספס ובגדול".

''נכנסתי לקוקפיט בענווה ובצניעות, אני חוגר חגורות ותכף כולנו ממריאים. כל הציונות הדתית ממריאה. אנחנו נמריא ביחד והשמים הם הגבול. אני קורא לכל בני ובנות הציונות הדתית - יש לנו בית, חוזרים הביתה. כולנו משפחה אחת. יש גוונים ודעות שונות אבל יש לנו בית אחד. זה מעוז ומבצר. עתיד הימין כולו תלוי בבית הזה וזה תלוי רק בנו''.

ברקע עומדת כל העת אפשרות האיחוד בין מפלגות הימין. בבית היהודי ובאיחוד הלאומי הולכים המגעים ומתקדמים לעומת זאת במגעים עם  מפלגת עוצמה יהודית נראה כי הסיכוי להכנסתה לרשימה משותפת הולך ומתרחק.

אמש אף יצא ח"כ בצלאל סמוטריץ' בקריאה עוקצת לחברי עוצמה יהודית כאשר הציע לביבי לצרף אותם למפלגתו.

גורם בעוצמה יהודית אומר הבוקר, "מתוך אחריות ורצון שהשמאל לא יעלה ותהיה נציגות של מפלגה ציונית דתית בכנסת הקרובה, ניסינו בכל דרך להגיע לאיחוד וחיבור,ויתרנו על תפקידים והתפשרנו על מקומות והכל כדי להצליח ליצור מפלגה ימנית גדולה מימין לליכוד אלא שלצערנו כל מאמצנו נתקלו בחומה בצורה של התנשאות ופוליטיקאים חסרי אחריות".

"לצערנו, מירב הסיכויים הם שגם הבית היהודי וגם האיחוד הלאומי לא יעברו בבחירות הקרובות את אחוז החסימה ודחיית היד שהושטנו מזכירה את הפיצול שהיה בשנת 92 שבזכותו הוקמה ממשלת שמאל", דברי הגורם.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד