בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נותרו ללא קורת גג: "הבית עלה באש תוך דקות"

בני משפחת מן מחוות גלעד ניצלו בנס מהשריפה, אך נותרו ללא קורת גג, ריהוט או ביגוד. חבריהם יצאו למבצע התרמה. "ראיתי את ארון החשמל בוער, ומיד הוצאתי את הילדים מהבית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' חשון תשפ"א - 14:16 21/10/2020
גודל: א א א

בשעות הצהרים ביום שלישי האחרון, החל לבעור ארון החשמל של משפחת מן בחוות גלעד שבשומרון. תוך דקות ספורות, הבית עלה בלהבות וההורים, שלום דוד והודיה וארבעת ילדיהם נותרו ללא קורת גג, ריהוט ובגדים.

"היינו בבית אני ואשתי ושניים מהילדים. באמצע שקלחתי את בני התינוק, שמעתי את אשתו צועקת מהסלון. רצתי את עם התינוק בין הידיים וראיתי את ארון החשמל עולה באש", מספר שלום דוד בשיחה עם הקול היהודי.

"מייד הוצאתי את הילדים מהבית, רצתי לארון החשמל שמחוץ לבית והורדתי את החשמל ואח"כ הרחקתי את בלוני הגז מהבית". שלום דוד מספר כי מיד לאחר מכן ביקש להיכנס שוב לבית, לחלץ ציוד ולנסות לכבות את השריפה, אך כבר לא היה ניתן להיכנס למקום. "תוך חמש דקות האש בערה בתקרת העץ והבית היה מלא בעשן. גם צינור הגינה כבר לא עזר לי".

בואו להיות שותפים בסיוע למשפחת מן שביתם נשרף כליל >>

שלום דוד מציין כי תוך דקות ספורות הגיע למקום רכב כיבוי של חוות גלעד, אך הוא היה דל באמצעים. בתוך רבע שעה מאז ששלח את ההודעה על השריפה, התייצב במקום רכב כיבוי מיצהר עם לוי יצחק, כך מספר שלום דוד. לאחר מכן הגיעו צוותי כיבוי נוספים, אשר בסופו של דבר הצליחו להשתלט על הדליקה.

"עכשיו אנחנו מנסים לנבור ולחפש, לראות מה נישאר מהשריפה. להיכנס לבית זה בעייתי כי יש סכנת קריסה, אבל אולי יש תכשיטים ופמוטים מכסף ששרדו את השריפה", מתפלל שלום דוד. "גם הציוד שלא נשרף, הוא כבר לא בר שימוש. הכל מפוחם".

לדבריו של שלום דוד, הבעיה לא נבעה מארון החשמל, אלא מאי הסדרת החשמל לישוב חוות גלעד. "לפני מספר חודשים היה אצלנו חשמלאי שעבר על כל החשמל. בגלל שלא הוסדר החשמל לחוות גלעד, יש אצלינו עליות וירידות בחשמל כל הזמן. אנחנו הבית הכי מרוחק ואצלינו זה הכי משמעותי. מהבעיות אלו נוצרה השריפה".

משפחת מן, שנותרו ללא קורת גג, ללא ריהוט בסיסי ואף ללא ביגוד כלל, יוצאים כעת במבצע התרמה ומבקשים סיוע מהציבור הרחב. אחדים תורמים ציוד ואחרים תורמים מכספם. יעד הקמפיין עומד על 500,000 ₪ ועד כה גוי למעלה מחצי מהסכום, בסיוע חברים ושותפים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד