בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נמשך המאבק נגד מינוי סמוטריץ' לשר המשפטים

במערכת המשפט חוששים ממינוי סמוטריץ' לשר המשפטים ונמשכות הרמיזות לתפירת תיקים. בליכוד הרוצה את התיק אצלה מציעים לסמוטריץ' חלופות נבחרות

  • ט"ז ניסן תשע"ט - 22:31 21/04/2019
גודל: א א א
סמוטריץ'. ארכיון  (הלל מאיר TPS)
סמוטריץ'. ארכיון (הלל מאיר TPS)

סוגיית מינוי סמוטריץ' לשר משפטים הינה סוגיה חמה בימים האחרונים בזירה הפוליטית.

מסביבות הפרקליטות החלו להישמע איומים דקים לפיהם באם סמוטריץ יתעקש על המינוי הרי ביתפר נגדו תיק פלילי שיאיים על המינוי.

בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי" היום אחה"צ בחדשות 12 אמר סמוטריץ': "יש לי תכנית סדורה שתאזן הרבה יותר נכון את מערכת היחסים בין הכנסת, הממשלה ומערכת המשפט. היא תהפוך את ישראל למקום הרבה יותר טוב לכולם. כל אחד ואחד מאיתנו משלם את המחיר העודף של המשפטיזציה".

עוד אומר סמוטריץ' כי "מטרתנו ליצור הסדרה נכונה יותר של מערכת היחסים בין הכנסת והממשלה, נבחרי הציבור והמערכת המשפטית". לדבריו, "יש לי כמה וכמה לבנות שאני מבקש להניח ביסודות בית המשפט, כדי לחזק אותו ולבצר את מעמדו. האמון במערכת המשפט בשפל חסר תקדים לפי כל הסקרים והמחקרים בציבור".

סמוטריץ' התייחס לנסיונות השונים לסיכול מינויו. "אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב שזה אמיתי. מעלים על דעתכם שראש ממשלה ישנה את דעתו בעקבות האיומים שהחלטה כזאת או אחרת תשפיע על העיסוק של רשויות החקירה? זה בלתי מתקבל על הדעת. מזהירים אותי שלא לקחת את תיק המשפטים - שמא יתפרו לי תיק", אמר עוד.

בראיון לרשת 13 אמר הערב כי "הניסיון של מערכת המשפט להתערב בהליך הדמוקרטי הוא חמור. אני מגיע למשרד כדי לתקן עיוותים של 30 שנה ואחזיר את בית המשפט לתפקידו המקורי - לפתור סכסוכים. נחוקק את פסקת ההתגברות ונחזיר את היועמ"ש להיות מי שמייעץ ולא מי שמחליף את שיקול הדעת של השרים".

מוקדם יותר היום צוטט קצין בכיר במשטרה שאמר כי: "כשהייתי תת ניצב הייתי עד לסיכול מכוון של מינוי שר, ראש אגף החקירות דאז הודה באוזניי שנפתחה חקירה במטרה לסכל את המינוי. זה תמיד מגיע מהפרקליטות".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד