בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נפגעי הטרור בחיפה זועמים על הקרנת סרט התמיכה במחבלת

סרט המאדיר מחבלת יוצג בבית קולנוע בחיפה. משפחות הנרצחים בקו 37 בעיר יחד עם נפגעי טרור רבים פונים לראש העיר בדרישה לבטל את האירוע

  • יח"צ
  • י' סיון תשע"ט - 10:18 13/06/2019
גודל: א א א
פיגוע באוטובוס. ארכיון (באדיבות המצלם)
פיגוע באוטובוס. ארכיון (באדיבות המצלם)

ביום שישי יוקרן הסרט "נאילה והאינתיפאדה" במסגרת פסטיבל "ימי תרבות ערבית" בעיר חיפה.

משפחות נרצחי פיגוע קו 37 בחיפה  פנו במכתב לראש העיר עינת קליש רותם בבקשה שהיא תמנע את הקרנת הסרט "נאילה והאינתיפאדה" במסגרת פסטיבל "ימי תרבות ערבית" שיערוך בית הגפן בעיר בסוף השבוע.

המחבלת נאילה עייש הורשעה בחברות בארגון טרור וישבה בכלא שנים רבות.  בעלה גורש מישראל בשל פעילותו החבלנית נגד ישראל. בסרט מוצגים בין היתר דברי שבח לכותבי העלונים שקראו לזרוק בקבוקי תבערה על מתנחלים.  אותם בקבוקי תבערה ששרפו חיים את רחל ויס ושלושת ילדיה באוטובוס ליד יריחו.

"אנו, משפחות שכולות ששכלנו את ילדינו ואת יקירנו בפיגוע באוטובוס קו 37 בחיפה במרץ 2003, מוחים על הקרנת הסרט 'נאילה והאינתיפאדה' בחיפה. לטעמנו, טרור הוא טרור הוא טרור והסתה היא הסתה היא הסתה. לא יעזור בכמה ניירות צלופן ורודים יעטפו את הנושא וכמה בושם יתיזו עליו ועל נאילה עאיש, צחנת הטרור וההסתה עולה חזק מסרט התעמולה הפלסטיני שעומד להיות מוקרן בחיפה, בתיאטרון אלמידאן מכל המקומות".

עוד כתבו המשפחות: "אנו, משפחות נרצחי הפיגוע באוטובוס קו 37, קוראים לך לא לאפשר את הקרנת הסרט הנורא הזה בחיפה.

הסרט הזה, כשהוא מוקרן בעזה, ברמאללה או בביירות, מקבל את תמיכת הציבור מסיבות מובנות לגמרי – הוא מדבר את שפתם ואת עולם המושגים של הטרור הפלסטיני.

אבל כשהוא מוקרן בחיפה זה הכי אצבע בעין לציבור היהודי והישראלי מוכה הטרור, זהו צלם בהיכל של הציונות והישראליות והחיים בישראל והשאיפה לשלום.

הקרנתו בחיפה אחרי עזה, רמאללה וביירות אינה מחמיאה לחיפה, בלשון המעטה. לא לחינם מסתיים הסרט בהעלאת הנערה עהד תמימי על נס כממשיכת הדרך של נאילה עאיש. תמימי הואשמה בתקיפה של חייל שלא הגיב וספג את כל התקפותיה ללא כל תגובה.

זהו הנרטיב שמבקשים לקדם פה, הפלסטינים הם הגיבורים שתוקפים ללא תגובה ישראלית. המחבלות מצטיירות כפמיניסטיות מתקדמות שכל מעשיהן מיועד לקידום טובת האוכלוסייה. כמובן שזהו מצג שווא, תעמולה שקרית".

בהמשך המכתב הוסיפו המשפחות  השכולות:  "אנחנו, משפחות נרצחי אוטובוס קו 37, שנפגענו אישית מחוליה שבה היו חברים מחבלים תושבי חיפה, גיס חמישי ומוסת נגד ישראל, מסרבים לאפשר עוד הסתה שתביא לתושבים ערבים נוספים שיתגייסו לעזור לטרור כדי לפגוע בילדינו ובתושבי העיר הזו.

הדו קיום לא משתפר עם סרט כזה, ההיפך הוא הנכון – הסרטים והפסטיבלים הפלסטיניים מכרסמים בדו קיום השביר שיש בעיר. אל תתני יד להגברת ההסתה ולקידום הנרטיב הפלסטיני בחיפה, מקומו לא בעיר שלנו. תודיעי עוד היום כי לא תרשי את הקרנת הסרט הזה בחיפה".

גם פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל שיגר מכתב זועם לראש העיר חיפה וכתב: "תאמר נפאר הוא זמר קיצוני, לאומני ומסית הידוע במסרים האנטי-ציוניים והאנטי-ישראלים שלו. לפני פחות מחודשיים תועד נפאר במהלך הופעה בארצות הברית אומר "אני לא יכול להיות אנטישמי לבד, בואו ננסה יחד".

בהמשך המכתב הם מציינים: "על פי המידע שהגיע לידנו הפסטיבל ממומן על ידי עיריית חיפה. מימון בתקציב עירוני של זמר שמסריו העיקרים הם שנאה, בדלנות ואנטישמיות היא יריקה בציבור תושבי העיר חיפה. במקום שעיריית חיפה יקדמו מסרים של פיוס, דו-קיום, והבנה, בחרתם להזמין לפסטיבל להקה שמקדמת שיח של שנאה, הסתה, קריאות להשתמטות וסרבנות, כינוי מדינת ישראל כ"נאצית" ותמיכה בתנועת החרם, דבר שנגדו מן הסתם יש קונצנזוס בקרב תושבי העיר ונציגי התושבים במועצת העיר."

לירן ברוך, יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל לוחם בצנחנים שאיבד את עינו במחנה קלנדיה בשנת 2002 הדגיש: "אנו סמוכים ובטוחים שבמידה והדבר חשוב ישנם להקות דוברות ערבית אשר מאמינות בשותפות גורל עם מדינת ישראל ואזרחיה ובמידת הצורך נשמח לעזור במציאת להקה שכזו. אנו דורשים שהופעתו של זמר קיצוני זה תבוטל לאלתר"  

שרת התרבות מירי רגב אף שיגרה מכתב חריף לשר האוצר וליועמ"ש כנגד פסטיבל זה ודרשה שהלוגו של משרד התרבות ירד לאלתר מפסטיבל זה

גם ח"כ אריאל קלנר שיגר מכתב חריף לראש העיר חיפה ודרש ממנה לבטל אתה פסטיבל אך לא נענה.

שי גליק מנכ"ל בצלמו  שמלווה את המאבק  מסר: הפסטיבל הזה הינו פסטיבל כולו של הסתה ושנאה . תיאטרון אל מידאן שמהלל מחבלים ועושה אירועים לכבודם שוב חוזר ועושה עוד אירוע לכבוד עוד מחבלת . גם מנהל התכניה רמי יונס הינו תומך חרם וקרא חיילי צה"ל נאצים. יש כאן קונצנזוס שמדובר בהסתה וחובה לבטל את האירוע. ככל שהאירוע לא יבוטל ארגון בצלמו יפעל לסגירת בית הגפן שממקום שמצהיר על עצמו שהינו בית לתרבות ודו קיום בפועל מדובר בפסטיבל שנאה והסתה  .

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד