בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נציג רוסיה ומשפחת אבו חדיר ביקרו בביתו של מחבל

נציגה של מוסקבה ברשות הפלסטינית התארח בביתו של מחבל שביצע מספר פיגועי ירי וחוסל יחד עם משפחת הנער מוחמד אבו חדיר

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אייר תשע"ט - 12:32 13/05/2019
גודל: א א א
בית מחבל. ארכיון  (דובר צה"ל)
בית מחבל. ארכיון (דובר צה"ל)

 

שגריר רוסיה לרשות הפלסטינית יחד עם משפחתו של הנער הערבי שנהרג על ידי יהודים לאחר חטיפת שלושת הנערים מוחמד אבו חדיר, התארח בביתו של מחבל בבנימין.

המחבל, מעותז ושחה היה מחבל שהיה מעורב במספר פיגועי ירי בשומרון אשר חוסל בעת נסיון מעצרו בחורף תשע"ד.

כעת כאמור השגריר הרוסי התארח בבית משפחת ושחה, שעל קירותיו מוצגות תמונותיו של בנם המחבל. עוד עולה מהדיווח במקור ראשון כי מי שליווה את השגריר הרוסי היו מספר פעילים ערבים ישראלים, חלקם נציגים בוועדת המעקב העליונה, אחרים חברים בארגון של סולידריות עם סוריה.

משפחה נוספת שליוותה את השגריר הרוסי הייתה משפחת חמורי – אביו של סאלח חמורי, פעיל זכויות אדם שישב בעבר בכלא על תכנון רצח הרב עובדיה יוסף.

בשיחה עם אתר מקור ראשון אמר אבו-חדיר כי מי שיזם את הפגישה היה השגריר הרוסי בעצמו, שאף יזם הענקת איור על בית הכלא הישראלי למשפחת ושחה.

פעילי ארגון הסולידיריות למען סוריה הינם ערבים ישראלים. זו לא הפעם הראשונה שהם נפגשים עם נציגי רוסיה. בסוף שנה שעברה אירח שגריר רוסיה בישראל, אנטולי ויקטורוב, את נציגי הארגון הזה בבית השגרירות ביפו. הפעילים העניקו לשגריר הרוסי אות הוקרה על פועלה של רוסיה בסוריה למען הבטחת משטרו של אסד. בראש המשלחת עמד מוחמד כנעאנה, חבר ועדת המעקב של ערביי ישראל, שישב בעבר בכלא על סיוע לחיזבאללה. על המפגש של שגריר רוסיה בישראל עם הפעילים הלאומנים אמרו במשרד החוץ הישראלי כי מדובר ב"אירוע מכוער ולא ראוי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד