בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתונים שגויים ביישובים וחשד לזיוף קולות בבת עין ובאיתמר

על פי נתוני וועדת הבחירות המרכזית ביישוב בת עין שבגוש עציון נספרו 87 קולות לרע"מ בל"ד ו-52 קולות באיתמר. ביישובים אחרים הצביעו יותר מבעלי זכות הצבעה

  • דוד אור שחר
  • ה' ניסן תשע"ט - 12:32 10/04/2019
גודל: א א א
זיוף קולות משמעותי.  היישוב בת עין (מיכאלי, ויקיפדיה)
זיוף קולות משמעותי. היישוב בת עין (מיכאלי, ויקיפדיה)

אי סדרים וחשד לזיוף בקלפיות ביהודה ושומרון, תוצאות תמוהות במיוחד בקלפיות במספר יישובים ביהודה ושומרון מעלות חשד כבד לזיוף או טעות חמורה בספירת הקולות.

המפלגות הערביות, בל"ד-רע"מ וחד"ש, זכו למספר קולות רב במספר ישובים ביהודה ושומרון ובקעת הירדן.

התמוה ביותר הוא ביישוב בת עין בגוש עציון בו 13% (!) מקולות הבחורים הם עבור המפלגה הערבי בל"ד רע"ם. מדובר בכ-87 קולות מקולות הבוחרים ביישוב.

ביישוב איתמר בשומרון גם נרשמו תוצאות מתמיהות ביותר כאשר שם כ-52 מקולות היישוב הלכו למפלגה הערבית.

ביישוב הזורעים בל"ד עם 19 קולות, בשדה אליהו – 12 קולות. 

תושב בת עין סיפר לקול היהודי כי נכח בספירת הקולות ולא ראה ולא קול אחד של המפלגה הערבית. אי לכך, מעריכים בבת עין, מדובר בטעות בהקלדה של מחשבי וועדת הבחירות המרכזית.

מנחם, משקיף מטעם  מפלגת עצמה יהודית בקלפי בישוב בת עין מסר לקול היהודי: אני פיקחתי על ספירת הקולות. חשוב לציין, אפילו קול אחד בודד לא היה לרשימה הערבית מדובר בזיווף הכי מלוכלך שיכול להיות".

בישראל היום פורסם הבוקר כי שמואל פריימרק, תומך "זהות" של משה פייגלין שהצביע ביישוב, טען כי הוא עצמו הצביע לרשימתו של פייגלין, ולדבריו כמוהו גם כמה מחבריו, אולם למרות זאת בתוצאות הרשמיות של הקלפי באיתמר באתר ועדת הבחירות לא נרשם אף קול ל"זהות", וגם לא היו קולות פסולים. "מי גנב את הקול שלי?", תהה פריימרק.

תופעה נוספת ומוזרה אותה פרסמו בישראל היום היא כי ביישובים שונים סך המצביעים בקלפי עבר את 100% - דהיינו נספרו לכאורה יותר קולות בקלפי ממספר האזרחים בעלי זכות הבחירה ביישוב. כך למשל בעיר החרדית בית"ר עילית, אחוז ההצבעה עמד על לא פחות מ-104%. נתון זהה נרשם גם במבוא חורון, ובמעלה עמוס נרשמו 105 אחוזי הצבעה. בברוכין הצביעו לכאורה לא פחות מ-167% מתושבי היישוב.

ביישוב נגוהות שבאזור הר חברון, רשומים 87 אנשים כבעלי זכות בחירה אך על פי הנתונים של ועדת הבחירות, לקלפיות הגיעו 125 מצביעים, כלומר אחוז המצביעים מסך בעלי זכות הבחירה ביישוב חצה את ה-100% והגיע ל-143%.

ביישוב פדואל שבשומרון רשומים 789 בעלי זכות הצבעה, אך בפועל הצביעו 894 בני אדם - 113 אחוזי הצבעה.

בעקבות הזיופים שנחשפו בישוב איתמר שבשומרון הוציא ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תלונה ליו"ר וועדת הבחירות המרכזית ודרש לתקן לאלתר את טעות הספירה באיתמר ואף דרש לספור מחדש את הקולות.

לדבריו: "ייתכן ומדובר בטעות או בזיוף מקומיים אולם ייתכן ומדובר בעניין שורשי יותר מה שעלול להשפיע על גודל הגושים. ייתכן וגוש הימין גדול אף יותר ממה שנספר, ולכך יש השלכה דרמטית על תוצאות הבחירות בישראל". 

מהישוב איתמר נמסר: "אנו רואים בחומרה את הפרסום המוטיב של ועדת הבחירות ומצפים לתיקון מהיר של הטעות".דובר ועדת הבחירות המרכזית מסר בתגובה: "כל התקלות שהיו בענייני אחוזים נובעות מעניין של הקלדה לא נכונה, שהכלילו אנשים שזכאים/לא זכאים. זה עדיין לא סופי וזו טיוטה של התוצאות. העניין בבדיקה".

מוועדת הבחירות המרכזית נמסר כי נעשתה טעות הקלדה אולם בשומרון לא מסתפקים בכך.  

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד