בע"ה י"ד סיון תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סופית: לוחמות לא תשובצנה בטנקים

בצה״ל הוחלט באופן סופי כי נשים לא ישובצו בתפקידי לוחמה בחיל השריון. אלו שהוכשרו כטנקסטיות - שובצו ביחידות לוחמות אחרות

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' ניסן תשע"ט - 09:02 14/04/2019
גודל: א א א
טנק. ארכיון  (דובר צה"ל)
טנק. ארכיון (דובר צה"ל)

בצה״ל הוחלט באופן סופי כי נשים לא ישובצו בתפקידי לוחמה בחיל השריון.אלו שהוכשרו כטנקסטיות - שובצו ביחידות לוחמות אחרות, כך פורסם הבוקר לראשונה בגלי צה"ל. 

ההחלטה התקבלה כשברקע החלטת הרמטכ״ל הקודם רא״ל גדי אייזנקוט, שעוררה בזמנו סערה, לבצע פיילוט לשילוב נשים בתפקידי לוחמה בחיל השירון. במהלך הניסיון שהוגדר כמוצלח, 10 מתוך 15 חיילות שהחלו את המסלול, סיימו את ההכשרה והפכו ללוחמות בשריון, 4 מהן הפכו למפקדות טנקים.

הסיבה הרשמית להחלטת צה״ל כפי שפורסם בגל"צ, חישובי עלות-תועלת, לפיהם יש צורך ביצירת הכשרה נפרדת ובהקצאת לוחמות על חשבון יחידות אחרות. כזכור, בשעתו ספג רעיון שילוב נשים כלוחמות בטנקים ביקורות רבות. 

מדובר צה״ל נמסר כי ״במהלך שנה וארבעה חודשים התקיימה התנסות שמטרתה לבחון האם צוות של נשים יכול להפעיל טנק באופן מבצעי המתאים לאתגר ההגנה בגבולות. במהלך ההתנסות הוכשרו שלושה צוותי טנקים וארבע מט״קיות באופן מוצלח. 

בהערכת המצב שבוצעה בזרוע היבשה עם חיל השריון עלה כי השלב הבא בהתנסות מחייב גדילה משמעותית בכ"א ותשתיות למימוש התהליך. לאור זאת הוחלט כי בעת הזו נכון לחזק את שילוב הלוחמות ביחידות הקיימות, ולא להקים יחידות לוחמות חדשות. הידע למימוש התהליך, באם יוחלט עליו, נרכש וקיים״.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון