בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
צפו:

סמוטריץ' על הלגליזציה: "איני מוכן לסחור בעם ישראל"

בראיון וידאו לקול היהודי תוקף סמוטריץ' בחריפות את תמיכת פייגלין בלגליזציה ואומר "אם חס וחלילה פייגלין יעבור את אחוז החסימה - תהיה לנו שאלה קשה. זה בכל נימי נפשי"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ו' אדר ב תשע"ט - 10:31 13/03/2019
גודל: א א א

בימים האחרונים הכריז יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין כי מפלגתו לא תשב בממשלה שלא תאשר את הליגליזציה לשימוש בקנאביס.

ישבנו עם חבר הכנסת ומראשי איחוד מפלגות הימין בצלאל סמוטריץ' לשמוע את דעתו בסוגיא המעוררת סערה ועניין רב בציבור הישראלי.

"אני מסרב לזרום עם הזרם העכור של האופנה הזאת", פותח סמוטריץ' בצורה חד משמעית.

"לגיליזציה היא סכנת נפשות סוג של פופוליזם זול, גם אם יגבילו בגיל זה יגיע מהר מאוד לילדים", אומר סמוטריץ'. יש לציין כי גם במצב הנוכחי בו שימוש בסם אסור בצורה חוקית, רכזי נוער ואנשי חינוך רבים מודאגים מצריכת הסם על ידי בני נוער רבים.

"זה בודאי מביא אחר כך התמכרויות כי ההתמכרות לתופעה ולתחושה ומביא אחר כך הידרדרות לסמים הרבה יותר קשים. בעיני זו סכנת נפשות לחברה הישראלית".

"אני חושב שמי שמצביע לפייגלין מצביע לשמאל.  במצב הזה הוא יצטרך לבחור בין ממשלה עם גנץ ולפיד בתמורה ללגליזציה של קנאביס או לשבת בממשלת ימין לאומית ציונית בלי הקשקוש הזה. אני אגב מוטרד מאוד מהזרימה של נתניהו עם הדבר הזה, צריך ללמוד מחקרים בנושא", הוא אומר.

   | "לסחור בעם ישראל בשביל ארץ ישראל?"

"אגב עשו רפורמה של אי הפללה, עם זה אפשר לחיות אבל אין דבר כזה סמים קלים זה שקר, זה מכבסת מילים, סם פוגע במח ובתפקוד, אנחנו לא יכולים להציף את רחובות מדינת ישראל בסמים".

הדברים מגיעים לכדי מצב שלדברי סמוטריץ' עתידה של ממשלת ימין בראשות נתניהו יכול להיות תלוי בסוגיית הלגליזציה: "לי אישית תהיה דילמה מאוד קשה, אם פייגלין יעבור חס וחלילה את אחוז החסימה ותהיה שאלה קשה האם אנחנו לוקחים סיכון ולא מקימים ממשלת ימין על הדבר הזה,  ונצטרך באמת לקבל הכרעה ערכית של רבנים".

"אנחנו אומרים שלא סוחרים בארץ ישראל – אני גם לא מוכן לסוחר בעם ישראל, אני לא מוכן לסחור בעם ישראל ובריאותו בשביל להציל את ארץ ישראל ונצטרך בשאלה הזאת הכרעה ערכית גם של רבנים. אני מתנגד לדבר הזה בכל נימי נפשי", סיים.

תגובות (13) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד