בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ': "ההבדל בין 5 ל-4 זה רק אגו"

​בצלאל סמוטריץ' תוקף בשיחה עם הקול היהודי את החלטת עוצמה יהודית: "בין 4 ל-5 אין פרומיל של הבדל בסיכוי להיכנס לכנסת". בן גביר בתגובה: "האגו הוא שלהם"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ד אדר תשע"ט - 20:41 19/02/2019
גודל: א א א
סמוטריץ' ובן ארי (צילומים: יח"צ/יהודה פרל)
סמוטריץ' ובן ארי (צילומים: יח"צ/יהודה פרל)

הרוחות במפלגות עוצמה יהודית, האיחוד הלאומי והבית היהודי סוערות, לאחר שנראה כי כמעט כלו הקיצים על איחוד בין המפלגות.

בעוצמה יהודית דחו את הצעתם של האיחוד הלאומי והבית היהודי לקבלת מקומות 5 ו-8, וכינו את ההצעה "משפילה".

מנגד אומר הערב בשיחה עם הקול היהודי ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי הוא עושה מאמצים גדולים להכנסת עוצמה יהודית אך מסונדל מצד הבית היהודי, שם דווח על איומים שניר אורבך ויפעת ארליך בהתפטרות במידה ועוצמה יהודית יכנסו.

"אנחנו באחריות גדולה מנסים לנווט בין קולות גדולים בציונות הדתית שלא מסוגלים לסבול את כהנא בכנסת, ומאיימים להתפטר ומנהלים מלחמת חורמה בתוך המוסדות של הבית היהודי ומנסים לאזן בין זה לבין הרצון כן להיכנס", אמר סמוטריץ' לקול היהודי.

"באנו לקראת ולקחנו על עצמינו OVER  אחריות. הרב רפי מתנהל מול טרור שעושים לו בבית היהודי ולמרות זאת הסכים ואנחנו באחריות גדולה באנו והצענו מקומות 5 ו-8.

כשעוצמה יהודית דורשים 4 ו-8 זה רק אגו. הרי בין 4 ל-5 אין פרומיל של הבדל בסיכוי להיכנס לכנסת. זה רק אגו. מה הם רוצים להתאבד?".

בן גביר: "האגו שלהם"

סמוטריץ' טוען כי לא יוכל להציע הצעה טובה יותר בגלל ההתנגדות בבית היהודי.

"אצלי זה לא אגו אלא הבנה שזה קו אדום שמעבר לו אני לא יודע להעביר את זה בבית היהודי. נקודת המוצא היא שיש ציבור גדול שלא מסוגל לעכל אותם בכלל.

תעזרו לנו לעזור לכם. תעזרו לנו לאפשר לציבור לבלוע אתכם ולהכניס אתכם פנימה. תפסיקו ללכת עם הראש בקיר ולשרוף את כל מה שאתם מאמינים בו. בגלל האגו בין 4 ל-5 אתם הולכים לזרוק קולות לפח ולפגוע בארץ ישראל? תגלו קצת אחריות. תבואו קצת לקראת".

עו"ד איתמר בן גביר, שמסר מוקדם יותר כי הצעת האיחוד הלאומי היא "הצעה משפילה", אמר לקול היהודי בתגובה לדבריו של סמוטריץ' כי בעלי האגו הם באיחוד הלאומי ובבית היהודי.

"הסכמנו ל-4 ו-8, ואז הם הסבירו לנו במשך שעתיים למה אסור להם להיות שניים מול אחד מול הבית היהודי, אז הסכמנו גם לרדת ל-5 אבל אמרנו שהם צריכים לוותר ב-8 ולרדת ל-7", אמר בן גביר.

"זה נכון מאוד, ההבדל הוא של אגו, אבל שלהם".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד