בע"ה כ"ג אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ': "תנאי סף - פסקת ההתגברות תוך 60 יום"

לאחר שאמש מנע בג"ץ הריסת שתי בתי מחבלים סמוטריץ' הודיע: "תנאי סף שלנו הוא החלת פסקת ההתגברות תוך 60 יום מהבחירות"

  • יח"צ
  • כ"ו אדר ב תשע"ט - 10:48 02/04/2019
גודל: א א א
(צילום אסתי דיוזבוב TPS)
(צילום אסתי דיוזבוב TPS)

 

בראיון שקיים הבוקר לתוכניתם של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ברשת ב׳ שרטט יו״ר האיחוד הלאומי ובכיר איחוד מפלגות הימין ח״כ בצלאל סמוטריץ את אחד העקרונות שיונחו כתנאי סף במו״מ הקואליציוני  - החלת פסקת ההתגברות תוך 60 יום. 

בנוסף שרטט סמוטריץ את הדרישות לתיקים בממשלה הבאה  ואמר: ״אנחנו מדברים על תיק החינוך ועל תיק המשפטים. זה מה שאנחנו רוצים לדרוש, ואנחנו נעמוד על זה ונקבל את זה.״

לדברי סמוטריץ׳: ״אנחנו לא נכנס לממשלה בלי שפסקת ההתגברות תחוקק בתוך 60 יום, מיום כינון הממשלה״

לדבריו בג"ץ אסר עלינו להחזיק גופות מחבלים, פגע במלחמה בטרור, מתלה את חוק ההסדרה, ותקע את חוקי המסתננים. אז איזה ערך יש ללכת לבחירות?

סמוטריץ הוסיף ואמר: ״החוק יחוקק כך שהכנסת תתגבר על בית המשפט ברוב רגיל. זה דמוקרטי, אין שום סיבה דמוקרטית לבקש רוב מיוחד. נתניהו יודע על זה. נתניהו רוצה ממשלה. אם הוא רוצה להקים ממשלת ימין – ולקיים את הבטחותיו לבוחריו, הוא יהיה חייב להעביר את החוק, אחרת אין לו ממשלה.״

סמוטריץ התייחס גם לפעילותה של שרת המשפטים בקדנציה האחרונה איילת שקד ואמר: ״איילת פעלה רק בתוך גבולות הגזרה הקיימים, לא התעמתה עם נאור, עם ניצן ומנדלבליט. אנחנו נעשה שינוי דרמטי. אנחנו נרצה כמה וכמה תחומים לפרוץ בנושא המשפט. בג"ץ נוקט עמדה פוליטית אידאולוגית, ואנחנו רוצים לשנות את זה. פסקת ההתגברות היא רק כלי אחד מסל כלים שעליהם אנחנו עובדים.״

    | בג"ץ עיכב הריסת שני בתי מחבלים אמש

אמש עיכב בג"ץ הריסתם של שני בתי מחבלים. אחד בחברון, הבית בו התגורר רוצחה של אורי אנסבכר הי"ד והבית שני הוא ביתו של המחבל צאלח ברגתי שביצע את הפיגו בצומת עפרה בו נהרג התינוק עמיחי ישראל איש רן הי"ד.

את שני צווי העיכוב הוציאה שופטת בית המשפט העליון ענת ברון. הצו מעכב את הריסת הבית עד לדיון בעתירה לבג''ץ שהגישו בני משפחת המחבל בסיוע המוקד להגנת הפרט ועורכת הדין לאה צמל המסייעת רבות למחבלים ומשפחותיהם.

לדברי סמוטריץ׳ אמש לאחר הודעת בג"ץ: ״בית המשפט העליון שוב גילה אטימות מוסרית וביטחונית. גילה את הניתוק העמוק שלו מהחברה הישראלית ומדרישת הביטחון הכל כך טריוויאלית שלה. מי שיוצא מכאן כדי לרצוח יהודים צריך לדעת שביתו יהרס בו במקום. 

 לא זו בלבד, כל מי שמסייע, מלין, מסיע, עוזר אחר כך בתהליך הבריחה צריך לדעת שהבית שלו יהרס ומשפחתו יגורש, בלי בג"ץ ובלי בצלם. כי המחויבות שלנו לביטחונם של אזרחי ישראל עולה בהרבה על המוסריות המעוותת של בית המשפט העליון. אנחנו מחויבים לטפל בעוול ובעיוות המוסרי הזועק הזה לשמים בכל כוחנו בעזרת ה' מיד אחרי הבחירות. אנחנו נשנה את זה, אנחנו נחזיר את סדרי העדיפויות, את המוסר הצודק והנכון למדינת ישראל, לאזרחי ישראל, כדי לשמור על הביטחון שלנו".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד