בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עונש קל לערבי שזייף תעודות ועבד כאח במשך שנים

חסן זידאן עבד כ-7 שנים בתור אח במרכזים רפואיים שונים על סמך תעודות מזויפות אך לא ישב אפילו לא יום אחד במאסר

  • אלחנן גרונר
  • ז' חשון תשפ"א - 10:51 25/10/2020
גודל: א א א
ארכיון (יהודה פרל)
ארכיון (יהודה פרל)

שמונה חודשי עבודות שירות בלבד נגזרו הבוקר (א') על חסן זידאן, תושב ג'דיידה מכר שבמשך כשבע שנים עבד כאח במרכזים רפואיים שונים לאחר שזייף תעודות ומבלי שהיתה לו כל הכשרה לעבודה הרפואית הרגישה.

נציג התביעה ציין את הנזק שנגרם מביצוע העבירות לבעלי המוסדות אשר שילמו לנאשם סכומי כסף גבוהים תוך שציפו להעסיק אדם בעל הכשרה והסמכה מתאימה אך קיבלו לעבודה בכזב אדם נטול הסכמה והכשרה. עוד ציינו בתביעה כי הנאשם עלול היה לגרום לנזקים קשים ביותר לבריאותם של המטופלים, ונגרם נזק לפרטיותם כשהנאשם נחשף למידע רפואי שלהם, נזק עקיף נגרם גם לאנשים שעברו את מסלול ההכשרה הנדרש, והנאשם "עקף" אותם בקבלה לעבודה שלא כדין. 

אולם למרות שקבעה כי מתחם הענישה הוא בן שמונה ל-15 חודשי מאסר בפועל, השופטת אורית קנטור מבית משפט השלום בחיפה הסתפקה בעונש מקל במיוחד וזידאן לא ישב אף לא יום אחד במאסר שכן השופטת החליטה לגזור עליו את העונש הקל ביותר במתחם שקבעה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

זידאן הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, התחזות כבעל תעודה ושימוש במסמך מזוייף בנסיבות מחמירות

על פי עובדות כתב האישום בו הורשע, זידאן החזיק בתקופה הרלוונטית במסמכים מזוייפים הנוגעים אליו, בהם תעודת בוגר אוניברסיטת תל אביב בחוג לסיעוד, אישור סיום לימודים בחוג זה, תעודת רישום כאח מוסמך ותעודת רישום כאח מוסמך לטיפול מוגבר בחולה גריאטרי.

משנת 2009 הספיק לעבוד זידאן בהוסטל יפה נוף בחיפה, בבית אבות בירכא, כאח אחראי מחלקה בבית החולים הסיעודי עדן בנהריה, כאח מחליף במרפאת רסקו בקרית ים, התקבל לקורס מידע בריאותי המכשיר אחים ואחיות לעבוד במוקד של 'כללית'. הוא הוצא מהקורס לאחר שלא אותר שמו ברישומי משרד הבריאות כאח אך עדיין הנושא לא נחשף. רק כשהגיע ב-2016 להתקבל למרכז הרפואי הרצוג דיווחה עליו המנהלת שראתה כי שמו לא מופיע ברישומי משרד הבריאות, ורק ב-2019 הוגש נגדו כתב אישום.

יש לציין כי נושא זיוף לימודים ותעודות עלה מספר פעמים לכותרות, בין השאר בעדות נדירה שפורסמה כאן בקול היהודי מפי רופא בכיר שסיפר כיצד צעירים ערבים הלומדים בעיקר במזרח אירופה מגיעים להתקבל לעבודה ללא ידע בסיסי ברפואה. בנוסף המשטרה עצרה אז מספר חשודים בניהול רשת זיופים שכזו.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד