בע"ה י"א ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עונש קל לשוטר שביצע "חיפוש" ברכבים וגנב כסף

בבית המשפט ניתן השבוע גזר דין לשוטר דרוזי שעצר כלי רכב לצורך "בידוק" במהלכו גנב כסף במזומן, הכולל חודשי מאסר או עבודות שירות. גזר הדין של חברו יינתן בהמשך.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה שבט תש"פ - 09:13 20/02/2020
גודל: א א א

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר השבוע, במסגרת עסקת טיעון, עונש מקל על סטפן ראשד, שוטר שניצל את תפקידו כשוטר מג"ב וגנב כסף עוברי אורח בשעה שערך כביכול "בידוק" ברכבם.

מעובדות כתב האישום עולה, כי אמג'ד אשקר וסטפל ראשד, שני שוטרי מג"ב דרוזים המשרתים ביחידת התחבורה של מג"ב איו"ש, ניצלו את מעמדם כשוטרים וביצעו כביכול "חיפוש" משטרתי בכלי רכב, במהלכו גנבו כסף מעוברי אורח.

במסגרת עסקת טיעון הורשעו השניים בעבירות של סיוע לשוד ושימוש לרעה בכוח המשרה. בדיון השבוע נגזר דינו של ראשד, בעוד גזר דינו של אשקר יינתן במועד אחר.

באחד המקרים, בתאריך כ"ג אלול תשע"ח (09/09/2018) יצאו שני הנאשמים מבסיס המג"ב לכיכר אדם שבבנימין כשהם לבושים במדי משמר הגבול. אשקר הורה לנהג רכב שחלף במקום לעצור את רכבו בצד הדרך והודיע לנוסעות כי בכוונתו לערוך חיפוש ברכב. במהלך החיפוש, גנב אשקר 300 ש"ח במזומן ואז הודיע להם כי הכל כשורה וכי הם יכולים להמשיך בנסיעה.

אשקר עצר רכב נוסף מיד לאחר מכן, הורה לנוסעים להוציא את תכולת הרכב לצורך בידוק וגנב 450 דולר אמריקאי במזומן. עם סיום "הבידוק" והגניבה, הורה אשקר לנוסעי הרכב לעזוב את המקום בנסיעה.

בעוד אשקר ממשיך במלאכתו ועוצר נהג משאית וגונב ממנו 2,500 ₪ במזומן, הבחינו נוסעי הרכב הראשון כי נגנב מהם כסף והם החליטו לחזור על עקבותיהם. בדרכם, סיפרו לנוסעי הרכב השני ממנו נגנבו הדולרים, על הגניבה ויחד פנו לאשקר והחלו להתעמת איתו מילולית.

בשלב הזה, אשקר חזר לרכב, סיפר לראשד את אשר התרחש והם עזבו את המקום. בסיום האירוע, מסר אשקר 300 ₪ לראשד על חלקו בגניבה.

השופטת דנה כהן-לקח גזרה על ראשד 9 חודשים של מאסר בפועל או עבודות שירות, מאסר על תנאי ל-7 חודשים למשך 3 שנים, ופיצוי בסך 500 ₪ לכל אחד מששת המתלוננים בתיק נגדו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד