בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים גנבו טרקטור חדש ממגדל עוז

ערבים פרצו הלילה לקיבוץ מגדל עוז בגוש עציון וגנבו טרקטור חקלאי שנקנה בשבוע שעבר. הגניבה אותרה לפנות בוקר והטרקטור לא נמצא

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' ניסן תשע"ט - 10:57 07/04/2019
גודל: א א א
נקודת הפריצה הבוקר (צילום: בטחון מגדל עוז)
נקודת הפריצה הבוקר (צילום: בטחון מגדל עוז)

אירוע פשיעה חקלאית נוסף בגוש עציון בתוך שבוע. 

ערבים גנבו הלילה (א') טרקטור חקלאי משטח הרפת של הקיבוץ מגדל עוז בגוש עציון.

על פי הדיווח סמוך לשעה 1:00 פרצו הגנבים את גדר היישוב ופערו בה פתח רחב דרכו יוכל לעבור הטרקטור. הערבים הפעילו את הטרקטור חקלאי שחנה בסמוך והסיעו אותו לכיוון הכפר הערבי הסמוך בית פאג'ר. 

מדובר בטרקטור חדש אותו קנתה הרפת בשבוע שעבר. סמוך לשעה 5:00 זוהתה הגניבה על ידי בעלי הרפת ואלה הקפיצו את כוחות הבטחון. גששים וחיילים הוקפצו לנקודה אך עקב הזמן הרב שעבר מהגניבה לא אותר הטרקטור.

בשבוע שעבר דיווחנו כי ערבים, ככל הנראה מהכפר נחלין גנבו תשעה עגלים מרפת קיבוץ ראש צורים בגוש עציון. מדובר בנזק של עשרות אלפי שקלים.

על פי הדיווח הגניבה התבצעה בסביבות השעה 2:30 בלילה.  יש לציין כי מדובר באירוע שני שקורה במהלך החודשיים האחרונים שככל הנראה בוצע באותה השיטה. בפעם הקודמת חתכו הגנבים סורגי מתכת שחסמו צינור ניקוז למים העובר מתחת לכביש הבטחון של היישוב ולאחר מכן נכנסו לרפת וביצעו את הגניבה.

על פי הדיווח גם הפעם גנבו הערבים את העגלים באותה הדרך.

גששים של צה"ל הוקפצו למקום לאחר הדיווח וביצעו סריקות במקום. טרם דווח על ממצאים שעלו. גם בפעם הקודמת לא דווח על מעצרם של חשודים בגניבה.

בתוך כך פרסמה המשטרה כי בסוף השבוע האחרון, שוטר שהיה בדרכו לביתו, במהלך נסיעה ברכבו הפרטי בכביש 90 סמוך לצומת מחניים, זיהה כלי רכב שעומד בשול הדרך ואדם אשר עורר את חשדו.

השוטר העביר דיווח לתחנת המשטרה הסמוכה, ובמקביל נסע אחר הרכב החשוד ויחד עם בלשי התחנה שהוזעקו למקום עצרו את כלי הרכב לבדיקה.

בחיפוש שביצעו ברכב תפסו השוטרים שקים ובהם כ-180 ק"ג אבוקדו אשר על פי החשד נגנבו ממטע סמוך לצומת מחניים. החשוד ערבי כבן חמישים  מהכפר טובא זנגרייה עוכב לתחנת המשטרה.

השוטרים הצליחו לאתר את בעל המטע לדווח לו אודות הגניבה ולהשיב לו את הפרי.

יש לציין כי בסיום חקירתו של הגנב הוחלט  במשטרה לשחררו בתנאים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד