בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים השחיתו עשרות כוורות לחקלאי בהר חברון

חקלאי מאביגיל גילה כי ערבי השחיתו עשרות כוורות שברשותו וגרמו לנזק של עשרות אלפי שקלים, ולא בפעם הראשונה. "זו תופעה רחבה בהרבה יותר"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אדר תשע"ט - 06:00 08/02/2019
גודל: א א א
כוורות. ארכיון (רינה נגילה)
כוורות. ארכיון (רינה נגילה)

דבוראי מהיישוב אביגיל במועצה האזורית הר חברון, גילה כי ‭ 20 ‬ מכוורותיו בבית גוברין הושחתו בברוטאליות על ידי ערבים כשלושה חודשים לפני הרדייה, והנזק הכספי שנגרם לו מוערך בעשרות אלפי שקלים. כך פורסם בישראל היום על ידי ניקי גוטמן.

ארקין (‭34‬) הוא דבוראי בעל מאות כוורות המפוזרות בדרום הארץ. זוהי לא הפעם הראשונה שהוא סובל מוונדליזם ומגניבות, אך בפעם הזו ספג  את המכה הקשה ביותר לאחר ש‭20 ‬ מכוורותיו נשדדו.

כשינון הגיע למקום הוא הזדעזע לראות חלות דבש חתוכות, כוורות מפוזרות בשטח ומיליוני דבורים מתות. "אנחנו רגילים לזה, זה תחום מאוד פרוץ ומאוד קל לבוא ולקחת", מספרת אחינעם אשתו. לדבריה, לפני כחודש "גנבו לנו חמש כוורות באזור אחר, ולפני שנתיים גנבו לנו עשר כוורות. לחבר של ינון גנבו לפני  שנתיים ‭ 70‬ כוורות מאותו אזור בדיוק".

   | השחתה ברוטלית - מליוני דבורים מתו

מה שהיה הכי נורא במקרה האחרון,  לדבריה, "זה האופן האלים שבו הכוורות נגנבו. חתכו את כל החלות וזרקו את המסגרות במרחקים גדולים. רק לאסוף את הכל לקח הרבה זמן, ובשטח  נשארו מיליון דבורים מתות".

עוד פורסם בישראל היום כי הכוורות נמצאות סמוך לגדר ההפרדה ולמעבר לכפר תרקומיא, ומניסיון העבר ארקין משער כי הכוורות  נגנבו על ידי ערבים.

"זה  שנים עובד ככה, זאת השיטה הנהוגה. הם חותכים את החלות של הדבש  לתוך שקים ובורחים חזרה לרשות",  הוא אומר.

לדבריו נראה שגם במקרה הנוכחי, בדומה למקרים רבים אחרים של פשיעה חקלאית, לא מדובר בפשע המונע מרווח כלכלי לגנבים כי אם גם ברצון לפגוע בחקלאות היהודית.

רבים מהחקלאים נעזרים בארגון "השומר החדש", שמסייע להם לשמור על אדמתם ועל רכושם.

  | התופעה רחבה הרבה יותר - על הרוב אנו לא מדווחים

עמיחי  בלוט, מנהל מרחב דרום בארגון, אמר  ל"ישראל היום" כי: "ארגון השומר החדש החל לפעול מייד עם קבלת המידע על האירוע. יחידות השטח השונות פועלות בגזרה, וכן הוצבו במקום אמצעים טכנולוגיים. לא נשאיר את החקלאים לבד מול העבריינות. אנו קוראים לכל חקלאי שנפגע מהפשיעה החקלאית לפנות אלינו כדי לחזק את החקלאות בישראל ולפעול למימוש המשילות והריבונות  בשטחים הפתוחים ולהגברתן".

ארקין סיים בתקווה ואמר כי "למרות שקיבלתי מכה כואבת, אני  אתרומם מזה. מדובר בחלק ניכר ממספר הכוורות שיש  לי, אבל זו תופעה רחבה יותר. המדינה אפילו לא מודעת לסדר הגודל של העניין, כי על רוב הגניבות אנחנו  בכלל לא מדווחים". את הנזק הנוכחי  הוא יספוג מכיסו: "המדינה לא יודעת להתמודד עם הפשיעה החקלאית, אז לפחות שתכניס אותה לביטוח של קרן נזקי טבע או דרך מס רכוש. כך  או אחרת, חייבים למצוא לזה פתרון".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד