בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים מואשמים בפלילים יותר מפי 2 מחלקם באוכלוסייה

דו"ח הלמ"ס: מעורבות גבוהה של ערבים בתאונות ובפלילים. 72% מהילדים שנהרגו בתאונות הם ערבים. עבירת התנועה השכיחה בקרב ערבים: אי ציות לרמזור

  • אלחנן גרונר
  • י"ד תמוז תשע"ח - 15:22 27/06/2018
גודל: א א א
בימ"ש. ארכיון.  צילום: אברהם שפירא
בימ"ש. ארכיון. צילום: אברהם שפירא

דו"ח הלמ"ס שהתפרסם היום מעלה שוב נתונים ברורים על חלקם הגבוה של ערבים בתאונות הדרכים ובפשיעה בישראל. יש לציין כי הנתונים מתייחסים לערבים בעלי תעודת זהות ישראלית ולא לשוהים בלתי חוקיים.

בשנה הלועזית 2016 נפגעו 22,236 אנשים ב-12,015 תאונות דרכים – עלייה של 0.3% לעומת שנת 2015 (22,164 נפגעים).

מדו"ח הלמ"ס עולה כי חלקם של הערבים מהנפגעים גבוה מחלקם היחסי באוכלוסייה.

הערבים היו 20.8% מאוכלוסיית ישראל אך 30.2% מהנפגעים בתאונות דרכים ו-35.2% מההרוגים.

כאשר מדובר בילדים שנהרגו האחוזים גבוהים בהרבה. בשנה הלועזית 2016 נהרגו 18 ילדים ערבים עד גיל 14, המהווים 72.0% מכלל הילדים שנהרגו. ואילו חלקם של הערבים באוכלוסיית הילדים בני 0–14 היה 24.6% בלבד.

עבירות הנהיגה השכיחות ביותר בקרב כל הנהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים היו אי-מתן זכות קדימה ואי-ציות לרמזור.

אלא שגם כאן החלוקה ברורה. בעד שבקרב נהגים יהודים ואחרים אי-מתן זכות קדימה הייתה העבירה השכיחה ביותר – 27.5% מכלל עבירות הנהיגה שביצעו נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים,  בקרב נהגים ערבים אי-ציות לרמזור הייתה העבירה השכיחה ביותר – 18.3%.

יש לציין כי רק אתמול חשפנו בקול היהודי עדות של נהג שראה את התאונה בה נהרגה בשמת ספרא ז"ל מבית אל ותיאר כיצד ערבי שנהג ברכב סטה לנתיב הנגדי. גורמי הצלה דיווחו כי ברמדאן עולה מספר התאונות.

מגמת עלייה בנאשמים הערבים - ירידה ביהודים

לפי הדו"ח, בשנים הלועזיות  2015-2000 ירד אחוז הנאשמים היהודים והאחרים (למעט עליות בשנים מסוימות) מ-65.0% ל-55.8%, בהתאמה.

במקביל, אחוז הנאשמים הערבים מכלל הנאשמים עלה בשנים אלו מ-34.4% ל-43.4%, בהתאמה, וזאת כאשר חלקם באוכלוסייה הוא 20.8% - כלומר ערבים נאשמים בפלילים יותר מפי 2 מחלקם באוכלוסייה, ונמצאים במגמת עלייה המתקרבת ל-50 אחוזים מכלל הנאשמים בישראל.

מדובר רק באלו שהוגשו נגדם כתבי אישום, ולא בנתונים על מספר התיקים הפליליים שנפתחו. הטענות הנשמעות הן מהחברה היהודית והן מהחברה הערבית על חוסר אכיפה מספק כנגד האוכלוסייה הערבית, וכן אחוזי הפשיעה הגבוהים בהם מעורבים שב"חים ערבים יכולות להביא למסקנה כי מעורבותם של הערבים בפשיעה בישראל גבוהה בהרבה.

יש לציין כי מדו"ח מחלקת המחקר של הכנסת שפרסמנו עלה כי מעל 80 אחוזים מעבירות הנשק מבוצעות בידי ערבים אזרחי ישראל, וזאת ללא ערבים מיהודה ושומרון. כתב "החדשות" גיא פלג חשף לאחרונה נתונים נוספים המצביעים על כך שערבים מעורבים בלא פחות מ-95% מאירועי הירי בישראל.

בשנת 2015 הוכרע דינם של 41.4 אלף נאשמים. 33.7 אלף (81.2%) מהם היו תושבי ישראל ושיעורם בכלל אוכלוסיית ישראל היה 5.6 ל-1,000 נפש (בני 15 ומעלה). בשנה זו, 23.1 אלף מהנאשמים היו יהודים ואחרים ו-18.0 אלף ערבים.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד