בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדואים עבדו עבור עירייה וביצעו גניבת ענק

בדואים מערערה ניצלו את עבודתם בחברה המעניקה שירותים לעיריית נתניה וגנבו כבלי בזק בשווי כ-300,000 ש"ח לאור יום

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז שבט תשע"ט - 14:53 22/01/2019
גודל: א א א
(משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

כתב אישום הוגש נגד שני אחים, בדואים תושבי ערערה, לאחר שגנבו במשך כחודשיים לאור יום כבלים של חברת בזק בשווי של מאות אלפי שקלים והסבו נזק רב הן למערכות התקשורת והן לחברת בזק.

החקירה החלה כאשר תושב העיר הבחין בשניים לפני כחודש מגיעים לרח' זלמן שז"ר בנתניה, כשהם מצויידים במגזרי ברזל וברכב עם נגרר.

החשודים חיברו את הרכב לכבל שחור שבצבץ ממכסהו של גוב (בור תקשורת של חברת בזק) ומשכו את מכסה הגוב באמצעות נסיעה ברכב, עד שמכסה הגוב נפתח. החשודים משכו מהגוב כבל 1600 (כבל המכיל 1600 חוטי נחושת) וחיברו אותו לוו הגרירה של הרכב.

בהמשך, חתכו את הכבל לחתיכות של כמטר וחצי כל אחת והניחו אותם ע"ג הנגרר. בכך למעשה, החשודים גנבו כבלים המעבירים תשתיות תקשורת טלפונית ואינטרנט, כמו גם חיבור למוקדי חירום ו/או לשירותי רפואה ובנקאות, אזעקות ומערכות ניטור אזרחיות וצבאיות.

הערבים חזרו על מעשיהם במוקדים שונים בעיר. לעיתים גנבו באותו היום במקומות שונים ברחבי העיר נתניה ולמשך תקופה של כחודשיים, כאשר אחד החשודים עבד כמנהל עבודה בחברה הקבלנית "פיתוח בגן בע"מ" שסיפקה שירותי תחזוקה לעיריית נתניה ותפקידה היה טיפול באחזקת כבישים ומדרכות. החשוד השני, אחיו של החשוד הראשון, עבד כפועל באותה חברה.

השניים הם תושבי ערערה ונעצרו על חם בגניבה בסופו של החודש הלועזי הקודם. לפי המשטרה שווי הגניבות הוא מעל 300,000 ש"ח.

בדיון בהארכת מעצרם שוחררו בתנאים מגבילים והמשטרה הגישה ערר על החלטת השחרור לביהמ"ש המחוזי בלוד. ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערר המשטרה והותיר את החשודים במעצר.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת וכאמור, הוגש נגד החשודים כתב אישום הכולל 17 אישומים חמורים בעבירות של גניבת קו/מתקן תשתית/אמצעי בטיחות והיזקים לקווי תשתית והמחובר אליהם. יחד עם כתב האישום, הוגשה נגד האחים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

בתוך כך במהלך חיפוש הבוקר בכפר ערערה, אותר נשק מסוג קלאצ'ניקוב ומאות כדורי תחמושת בקטרים שונים.

בסיום החיפוש נעצר כאמור תושב המקום ויובא מחר לדיון בבקשה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בחדרה.

לפני מספר ימים התקבל דיווח על ירי ברחוב החלוץ בעיר לוד. 

כוח משטרה שהגיע למקום פתח בסריקות והבחין ברכב אשר עורר את חשדו.  כשניגשו השוטרים לבדוק את הרכב, הבחינו בנהג משליך חפץ מהרכב. בבדיקה נמצא כי מדובר בתת מקלע מאולתר מסוג קרלו ומחסנית עם תחמושת.

החשוד, ערבי בן 30 מלוד, נעצר לחקירה והיום הוא הובא לדיון בעניינו בבימ"ש השלום בראשל"צ, בסיומו הוארך מעצרו בחמישה ימים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד