בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי מיריחו התחזה לאמריקאי וגר 15 שנה במושב בגליל

כתב אישום הוגש נגד ערבי תושב יריחו שהתחזה ליהודי אמריקאי וגר במשך 15 שנה במושב יהודי בצפון תחת זהות אמריקאית כשבידיו תעודות רבות מזוייפות

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' תשרי תשע"ט - 14:25 12/09/2018
גודל: א א א

ערבי מיריחו העונה לשם גורת עבדאללה התחזה תחת שמו של היהודי האמריקאי ג'ו תומס ובמשך 15 שנים התגורר בתל עדשים שבצפון תחת זהות בדויה.

באתר YNET שפרסם את הידיעה נכתב כי הערבי תושב יריחו, כאמור, התחזה במשך שנים ליהודי אמריקני, ותוך הצגת מסמכים מזויפים כמו תעודת זהות, רישיון נהיגה, כרטיס קופת חולים ואפילו תעודה של שגרירות ארה"ב - התגורר ועבד בשטחי הקו הירוק.

בסוף השבוע שעבר הגישה המשטרה כתב אישום נגד גודת עבדאללה עומר בגין התחזות, זיוף וקבלת דבר במרמה. במקביל הגישה בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי מדובר בערבי בעל עבר פלילי עשיר.

ההתחזות המיוחסת לעבדאללה החלה לפני כמעט שלוש שנים אך במשטרה אומרים כי התגורר בישראל בזהויות בדויות קרוב ל-15 שנה.

מהאישום עולה כי התחזה לג'ו תומס, יהודי אמריקני שעלה לארץ. תחת זהות זו שכר עם בת זוגו דירה במושב תל עדשים. הוא עסק בעבודות שונות, בין השאר בעבודות חקלאיות, ובאחד המקרים עבד כפועל בחברה להקמת סוככים. בעודו עובד בחברה זו עבר קורס לעבודה בגובה, גם כן תוך התחזות לג'ו תומס.

על פי המשטרה, מלבד התעודות המזויפות הוא בדה סיפורים על מנת לחזק את דמותו הפיקטיבית, ואף דיבר במבטא אמריקני כבד. לחלק ממעסיקיו סיפר כי הוא יתום שגדל בצפון קרוליינה ולמד בפנימייה צבאית. לאחרים סיפר כי למד בישיבה, ואמו יהודייה צרפתייה. בין שאר המסמכים שהציג, הייתה תעודת VIP ממשרד הביטחון, שבה הוא מוצג כ"ראש אגף ביטחון מתאם שגררות האמריקאית" (שגיאות הכתיב במקור).

גם במקרה קודם שבו נתפס, השתמש באותו שם – ג'ו תומס. מהבקשה למעצר עד תום ההליכים עולה כי מדובר באדם עם עבר פלילי עשיר, הן בתחום ההתחזות והן בעבירות נוספות, בהן עבירות ביטחוניות (הנחת מטען חבלה), עבירות מין, איומים ועבירות אלימות. הוא ריצה תקופות מאסר של שנתיים ושל שמונה שנים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד