בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרות אלפי עובדים זרים יחליפו את הפועלים הערבים

בשל המצוקה בענפי הבנייה, החקלאות והתעשייה, הונח היום (ד') על שולחן הכנסת הסכם להבאת עשרות אלפי עובדים זרים מהודו. ענפים אלו נשענו ברובם על פועלים ערבים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' כסלו תשפ"ד - 21:29 15/11/2023
גודל: א א א

הסכם היסטורי הונח היום (רביעי) על שולחן הכנסת, בין ממשלת ישראל לממשלת הודו, בסגרתו יגיעו לישראל כ-40,000 עובדים הודים שיתנו מענה למחסור החמור בענפי הבניה והסיעוד. בתוך מספר שבועות בלבד, צפויים לנחות בישראל כבר אלפי עובדים זרים לטובת חיזוק המשק.

לא סוד הוא, שהמשק בישראל נשען בין היתר על עובדים ערבים רבים, בעיקר מיש"ע (יהודה, שומרון ועזה). מאז פרוץ המלחמה, המשק בישראל חווה מהלומה קשה, לאחר שמערכת הביטחון אסרה על כניסתם של פועלים ערבים מיש"ע, למקומות העבודה שלהם. גם ניסיון להחזיר את חלקם לענפי הבנייה בערים הרצליה, תל אביב, ולאזורי התעשייה מחוץ לישובים ביהודה ושומרון, נתקלו בהתנגדות תושבי האזור. זאת בשל החשש הביטחוני. לצד זאת, 300,000 אזרחים שגוייסו למילואים, השפיעו גם הם על מצב המשק בישראל.

המחסור בעובדים ניכר בעיקר בענפי הבנייה, החקלאות והתעשייה. המגעים להסכם דומה עם הודו החלו להרקם עוד לפני מספר חודשים, אך אז דובר על כ-10,000 עובדים בלבד. כעת, בשל המצב הביטחוני בישראל, ההסכם שהונח היום מדבר כאמור על פי ארבע.

הצרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בווטסאפ >>
בטלגרם >>

יו"ר הועדה לעובדים זרים, ח"כ אליהו רביבו, אשר הוביל בשנה האחרונה לחתימה על ההסכם, אמר היום: "עבדנו ימים כלילות למען ההסכם המהווה חבל הצלה לענפי הבנייה והסיעוד במציאות המורכבת בה אנו נמצאים. אני שמח שהנושא שקודם על-ידי הועדה לעובדים זרים בראשותי יחד עם רשות האוכלוסין וההגירה, משרד החוץ, משרד הפנים ועוד רבים וטובים נמצא בישורת האחרונה. זו בשורה משמעותית למשק הישראלי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון