בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טרגדיה בנתיבות: פעוט שנכח ברכב נפטר

בנתיבות אותר ילד בן 4 במצב אנוש ברכב לאחר שככל הנראה שהה בו בחום במשך זמן רב. לאחר מאמצי החייאה נקבע מותו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב ניסן תשע"ח - 18:14 28/03/2018
גודל: א א א
(מד"א)
(מד"א)

בנתיבות אותר בשעות הצהריים (ד'), ילד כבן 4 כשהוא במצב אנוש ברכב, לאחר שככל הנראה נשכח ברכב. הוא נלקח לדירה סמוכה ושם טופל בידי חובשי מד"א שפינו אותו לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי סורוקה.

החובשים ביצעו בילד פעולות החייאה, אולם לאחר מאמצי החייאה נקבע מותו.

חובש רפואת חירום במד"א אוריאל דהאן סיפר: "בתוך הבית ראינו פעוט כבן 4 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהוא חם למגע וסובל מסימני מכת חום. סיפרו לנו שהוא שהה ברכב סגור, ככל הנראה זמן ממושך.הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות והוא פונה לבי"ח סורוקה תוך כדי פעולות החייאה כשמצבו אנוש".

בשבוע שעבר פרסמו במד"א קריאה לציבור לשים לב לא לשכוח ילדים ברכב, בפרט בקיץ.

במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב.

בנוסף, מבקשים במד"א מהציבור לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק את מד"א בקו החירום 101 או באמצעות אפליקציית 'מד"א שלי' בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי הרכב, ללא השגחת מבוגר. יצוין, כי תשומת לב מוגברת של הציבור כולו יכולה להציל את חייהם של פעוטות רבים.

הטמפרטורה ברכב סגור מזנקת בתוך דקות ועלולה לגרום למכת חום ואף למוות. יש לעשות את כל הפעולות האפשריות הנדרשות על מנת לוודא שלא נשארו ילדים ותינוקות ברכב סגור. אין להשאיר תינוקות וילדים ללא השגחת מבוגר ברכב - גם אם משאירים ברכב חלונות פתוחים!! במידת הצורך, יש להשאיר בעבורם שתייה קרה, מזגן דולק ומבוגר אחראי ברכב.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: ״את האסון הבא ניתן למנוע. בימים אלו שהטמפרטורות מתחילות לעלות אני מבקש מהציבור להקפיד שבעתיים על כללי הבטיחות ולתת את מלוא תשומת לב כשמסיעים ילדים ברכב,  להביט לכלי רכב חונים ולדווח במידה נראה ילד ללא השגחת מבוגר. מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מחויב לעשות כל שביכולתו על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד