בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרטנר תשלם מעל למליון שקלים

משרד התקשורת הודיע ל"פרטנר" על כוונתו להטיל עליה עיצום כספי בסך של כ- 1.1 מיליון ₪ בשל הפרת הוראות הנוגעות להגנה על קטינים ברשת

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' ניסן תשע"ט - 18:22 14/04/2019
גודל: א א א
אילוסטרציה
אילוסטרציה

חברת התקשורת פרטנר תיאלץ לשלם מליון ומאה אלף שקלים קנס לאחר שלא עמדה מנהלי ההגנה על קטינים ברשת האינטרנט. 

מפקחים ממינהל הפיקוח והאכיפה במשרד התקשורת ביצעו עשר עסקאות פרונטאליות  כ"לקוח סמוי" , במרכזי שירות ומכירה או בנקודות מכירה של חברת פרטנר, שבמהלכן הצטרפו לתכנית תעריפים, הכוללת גלישה באינטרנט, אותה הציגו כמיועדת לקטין 9-10.

בשמונה עסקאות מתוך עשר העסקאות שבוצעו (80%) לא יידע הנציג את המפקח במהלך העסקה בדבר אתרים פוגעניים ותכנים פוגעניים באינטרנט ואפשרויות ההגנה מפניהם, לרבות בדבר אמצעים טכנולוגיים המיועדים לסינון אתרים או תכנים כאמור.

המידע האמור לא נמסר למפקח למרות שתכניות התעריפים בכל העסקאות כללו שירות גלישה באינטרנט והמפקחים הדגישו שהעסקה מיועדת לקטין בגיל 9-10.

בעסקה אחת מתוך עשר העסקאות שבוצעו הנציג לא הציע תכנת סינון אתרים ותכנים פוגעניים כלל (לא בחינם ולא בתשלום) גם לאחר שהמפקח שאל אותו על כך. 

בעסקה אחת הנציג לא הכיר כלל את נושא סינון האתרים והתכנים הפוגעניים, אך לאחר שהמפקח שאל אותו על כך הוא התקשר למנהלו ולאחר מכן הציע הצטרפות לשירות סינון מתקדם בתשלום בלבד; בשתי עסקאות הנציגים הציעו תכנת סינון לאחר שהמפקחים שאלו אותם על כך - בעסקה אחת מהן הפנה הנציג את המפקחים למוקד שירות הלקוחות לצורך התקנת תכנת הסינון ובעסקה השנייה הנציג לא ידע למסור פרטים נוספים בנושא.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד