בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא תפתח חקירה נגד ארגון ערבי המעודד סרבנות

פרסום ראשון: ארגון ערבי המעודד סרבנות בקרב ערבים ודרוזים היוצא כעת בקמפיין נרחב ברשתות הערביות, לא יחקר על ידי המשטרה לאחר שהיועמ"ש סירב להמליץ על חקירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תמוז תשע"ט - 18:19 28/07/2019
גודל: א א א
(דובר צה"ל)
(דובר צה"ל)

היועמ"ש הודיע לארגון בצלמו כי לא יורה על פתיחת חקירה נגד הארגון הערבי 'בלדנא', המעודד סרבנות בקרב בני נוער ערבים ודרוזים במסגרות שונות. 

בפרסומי הארגון הוא  מציין כי הוא מוביל קואליציה של ארגונים ערבים נגד החלטת הממשלה לגייס צעירים ערבים להתנדב לשירות הלאומי/אזרחי. כעת אף התחילו בארגון קמפיין הסברה נרחב תחת הסלוגן: "שירות לאומי – הדרך שלך לצבא".

הורידו את אפליקציית הקול היהודי ותהיו מעודכנים בתחקירים החשובים >>

ב"בלדנא" מדגישים כי: "השירות הלאומי/אזרחי מהווה למעשה זרוע ישירה של "צבא הכיבוש הישראלי" ושל המסגרת הביטחונית, אשר פועלת, מאז ומתמיד, נגד האוכלוסייה הערבית והעם הפלסטיני בכללותו.

לכן, כל הנסיונות להציג את השירות הלאומי/אזרחי כפעילות למען החברה, מקורה בהטעיה מכוונת של הציבור בכלל, ושל הערבי בפרט".

הקמפיין יחל בסדרת מודעות בכלי התקשורת הערבים, אשר יכללו בתוכם סיסמאות נגד הגיוס כגון: "זהירות: מנסים לגייס אותך".

יוזמי הקמפיין עושים שימוש בסממנים מוכרים מההווייה הצבאית של הציבור היהודי, כמו למשל תווית "צו גיוס" הידועה, קסדה של חייל ועוד. כמו כן, יכלול הקמפיין כנס ארצי, שייעשה בשיתוף עם ועדת המעקב העליונה של האוכלוסייה הערבית, אשר ייקרא לציבור הערבי לגלות מודעות לנושא, ולא להיענות לפעולות הממשלה לגייס את הצעירים הערבים.

כמו כן, מופע שהוכן במיוחד לנושא, ביוזמת קבוצה של אמנים ערבים מתחום הקולנוע, המשחק והמוזיקה, יתקיים במספר ישובים ערביים בכל חלקי הארץ. את הקמפיין ילווה סינגל מיוחד, אשר יושמע במהלך השנה הקרובה בכלי התקשורת הערביים למיניהם.

בעבר נחשף דו"ח מפורט הפורש את פעילות הארגון וח"כ דאז אמיר אוחנה כינס ואת ועדת המשנה של וועדת חוץ ובטחון לדיון בעניין. גם שרת המשפטים לשעבר איילת שקד פנתה בדרישה דומה.

ארגון בצלמו שהוביל את המאבק פנה אף הוא ליועמ"ש בבקשה לפתוח בחקירה וכן לקרן החדשה לישראל להתנער מהם. ואכן , הקרן החדשה הפסיקה לממן את פעילות הארגון.

אולם למרות כל זאת, בבצלמו אומרים כי היועמ"ש מסרב  לפתוח בחקירה.

במכתב שנשלח השבוע על ידי המשנה לפרקליט המדינה לענינים מיוחדים הגברת נורית ליטמן נכתב שטענות ארגון בצלמו הועברו על ידי המשנה למשטרת ישראל אולם בסיום התהליך הוחלט כי נסיבות העניין אינן מצדיקות חקירה.

מארגון "בצלמו" שהוביל את המאבק נמסר:

מדובר בהזייה. ארגון שכל כולו קודש למאבק בגיוס לצה"ל, פועל ומאיים על בני נוער דרוזים שרוצים להתגייס לצה"ל אפילו לא נפתחת חקירה נגדו בטענה של חופש הביטוי.

בעוד החוק קובע מפורשות שדבר זה מהווה עבירה פלילית. לעומת זאת שני אזרחים פעילי ימין שלפני 13 שנה קראו פעם אחת לסרב פקודה נרדפים מאז שוב ושוב על ידי פרקליטות המדינה. האיפה והאיפה פה ברורים", אומרים בבצלמו.

ההחלטה הינה פרס לגופים העוינים את מדינת ישראל ותגרום לפגיעה קשה ביותר בהשתלבות החברה הערבית והדרוזית בישראל.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד