בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרשת הסוהרות: סוהרות יפסיקו לשרת בכלא גלבוע

לאחר חשיפת תלונות הסוהרות שאולצו לשהות לבדן באגף מחבלים בכלא גלבוע והוטרדו שוב ושוב הוחלט להשאיר בכלא סוהרים גברים בלבד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' כסלו תשע"ט - 14:07 18/11/2018
גודל: א א א
(שירות בתי הסוהר)
(שירות בתי הסוהר)

שב"ס החליט להעביר סוהרות המשרתות בכלא גלבוע לבתי סוהר אחרים, זאת בעקבות מספר רב של תלונות שהגישו סוהרות וחיילות המשרתות במקום על כך שהן חשות מוטרדות בעת העבודה מול אסירים ביטחוניים. הדבר נחשף לראשונה על ידי כתב ערוץ 20 לשעבר לירן לוי.

כעת מפרסם לוי באתר מידה כי בשבועות האחרונים פנו מספר סוהרות בכלא גלבוע (ביניהן כאמור חיילות בשידור סדיר) למפקדי הכלא וסיפרו כי הן חשות שהמחבלים הכלואים במקום מטרידים אותן ופוגעים בכבודן.

עיקר התלונות התמקדו בהנחיה של שב”ס המורה על הסוהרים והסוהרות לשהות במהלך הלילה בחצרות האגפים של האסירים הביטחוניים.

לדברי הסוהרות בגלבוע, לא אחת הן חשו מוטרדות בסיטואציה בה הן נאלצות לשהות בלילות לבד במרכז חצר האגף. במהלך אותן לילות, נהגו המחבלים הכלואים בתוך התאים לשרוק לעברן ולעשות תנועות מגונות. גורם בכיר בשב”ס אישר את הדברים בשיחה עם אתר ‘מידה’.

אחת מהסוהרות שעובדת בכלא גלבוע סיפרה לקרוביה: “היינו יושבות ושומרות על המחבלים בלילות, המחבלים היו שורקים לנו ועושים תנועות מגונות לעברינו. זה מפחיד לשבת שם בלילה לבד. ביקשתי כבר המון פעמים בעבר לא לשבת שם בחוץ כמו טרף והתעלמו מהתלונות שלי. דמיין לך שאני יושבת לבד באמצע החצר והמחבלים פשוט צופים בי. זו סיטואציה מאוד לא קלה”.

   | במקום לטפל במחבלים מוציאים אותנו

לדברי הסוהרת, כאשר פנתה למפקדיה בעניין “הם מיד גלגלו את זה הלאה עד שזה הגיע לנציבה שהחליטה להוציא את כל הסוהרות מכלא גלבוע”. היא הוסיפה כי “מאז שנחשפה הפרשה מאוד זהירים בכל מה שנוגע להטרדות מיניות, אבל במקום לטפל במחבלים ולתת גיבוי לסוהרים, מוציאים אותנו משם. הלכו לפתרון הכי קל”.

עוד בנושא:

 

כעת כאמור החליטה נציבת שב”ס עופרה קלינגר על הנחיה חדשה שתוציא את כל הסוהרות מכלא גלבוע ותפזר אותן בבתי סוהר אחרים. כבר הבוקר (חמישי) התייצבו מספר סוהרות לריאיון לשיבוץ מחדש אצל מפקד המחוז הצפוני בשב”ס, גונדר טאפש מקבל.

ההנחיה החדשה של קלינגר היא החלטה חסרת תקדים, אשר למעשה מרוקנת את בית הסוהר גלבוע מנשים המשמשות כסוהרות, ומותירה בו סוהרים גברים בלבד. לצד זה, יישארו בכלא גלבוע מספר נשים המשרתות כעובדות סוציאליות ומפקדות אגפים.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: “כפי הנראה מדובר בהחלטות מקומיות ולא ארגוניות, ונציבת בתי הסוהר הורתה להקפיא כל תוכנית להעברת סוהרות עד לבדיקת הטענות. בבית הסוהר שירתו, משרתות וישרתו סוהרות ואין כוונה לשנות זאת. טענות ספציפיות של אנשי סגל ייבדקו ויטופלו”.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד